Wpis z mikrobloga

@levusek1992: A przesuniesz swoje strzałeczki i już wyjdzie inaczej, bo widać, że to czarny tylko ze światłem na sobie, przez co wygląda na złoty, ale wciąż jest czarny. Więc w sumie widzisz złoty, ale jest czarny. To samo z niebieskim. Białego nie jestem w stanie tam zauważyć
  • Odpowiedz
@Queltas: No nie wiem. Wg mnie jak rzucisz światło na czarny, to się nie robi złoty. Zresztą pytanie było co widzę. Widzę złoty.
Z tym niebieskim może być, że widzę go bardziej biało, gdyż mam w monitorze zmniejszone natęzenie niebieskiego dla komfortu oczu
  • Odpowiedz
Biało złoty +117


@penisosobyniewidomej: ile troli XDD

@Zuchwaly_Pstronk: dosłownie wczoraj miałem przypomnienie sprzed chyba 5 lat na fb o tej sukience i kumpel raz napisał, że biała, a po kilku godzinach, że niebieska i sam sie dziwił XD
Więc chyba widzą, ale #!$%@? jak to ja nie wiem. Mają #!$%@? oczy albo monitory. Przecież to tak jakby mówić, że wykop na nocnym jest żółty XD
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Problemem tego zdjęcia jest to że zostało zrobione w #!$%@?@#ym oświetleniu i dlatego jego barwy są przekłamane, ale wystarczy trochę podregulować ekspozycję suwakami w programie graficznym i wychodzi że sukienka jest niebiesko-czarna.

  • Odpowiedz
umiem w grafikę, umiem w fotografię - doskonale rozumiem pojęcie balansu bieli i wiem co za zjawisko tu zachodzi. Natomiast mimo tego rozumienia, ni #!$%@? mój mózg nie potrafi tutaj ujrzeć niebiesko-czarnej sukiernki xD. Najbardziej zawsze mnie śmieszą te przyciemniania, wyrównywania do "czarno-niebieskości" - na tych zdjęciach też widzę tą sukienkę jako biało-złotą xD
  • Odpowiedz
A to nie zalezalo od technologii wykorzystanej w wyświetlaczu? Jak pojawiło się to po raz pierwszy to na dwóch ekranach to samo zdjęcie wyglądało inaczej
  • Odpowiedz