Wpis z mikrobloga

Ostatnio trafilem na kanal #ketokocur i szczerze mowiac oprawa i styl mi sie podoba, ale gloszenie jedynie slusznej diety jaka jest keto to troche xD

Probowalem keto i lowcarb i dla aktywnego goscia najlepsze co moze byc to jednak highcarb, z insuliny niepotrzebnie robi sie jakiegos demona, zreszta Ketokocur sam przyznaje w jednym filmie, ze ketoza pod sporty walki sie nie nadaje wiec nie jest to uniwersalny system zywienia. Nawet jesli leczy choroby i jest cudowny.

Aha, facet forme (bardzo dobra zreszta) zbudowal na weglach wiec tutaj mocne xD

#oswiadczenie #keto #mikrokoksy
  • 34
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Ogólnie budował podstawy formy na węglach, a oprócz tego ma w #!$%@? dobre geny (tak samo jak jego brat). No i robi się problem, bo ludzie będą to łykać jak pelikany, a później się dziwić, że im nie idzie, a keto takie super.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: bo keto uniwersalnym systemem żywienia nie jest, nikt zresztą o tym nie mówi. Dla aktywnych high carb spoko ale dla większości kanapowców i takich co ćwiczą rekreacyjnie keto/lowcarb się lepiej nada, szczególnie w przypadku gdy ktoś ma otyłość, nadwagę lub inne problemy metaboliczne.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: w moim przypadku była różnica. Od dziecka byłem otyły, później przez ponad 10 lat próbowałem schudnąć na standardowych zalecaniach jedz mniej ruszaj się więcej i na chwile pomagała ale waga wracał. Teraz od 2 lat na keto/low carbie schudłem i utrzymuje obecnie ok 18-20%BF. Jestem jednym z wielu przykładów że ta dieta faktycznie pomaga.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Bardzo duże ma to znaczenie. Inaczej jesteś głodny na keto a inaczej na zbilansowanej. Jeśli jesteś na keto całkiem usuwasz cukier. Będąc na zbilansowanej jesteś w stanie w dietę wpisać coś słodkiego i rodzi się problem. Cukier uzależnia i to bardzo. Nagle miałeś zjeść kostę czekolady, ale co się stanie jak zjesz dwie/trzy. Niestety ile razy próbowałem na zbilansowanej diecie mieć deficyt to po miesiącu/ max 4 miesiącach coś pękało.
  • Odpowiedz
Od dziecka byłem otyły, później przez ponad 10 lat próbowałem schudnąć na standardowych zalecaniach jedz mniej ruszaj się więcej i na chwile pomagała ale waga wracał


@wwwooo: Bo pewnie jak już waga spadła to znowu zaczynałeś jeść tak samo jak gdy byleś gruby.
  • Odpowiedz
@Waylon_Jennings: bo nie byłem w stanie utrzymać takiego tempa treningów i ile można żyć chodząc wiecznie głodnym. Życie. A spadał tylko kilka kilo, a później to hamowało, nawet jak trzymałem dietę a wcale chudy nie byłem.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Bardzo duże ma to znaczenie. Inaczej jesteś głodny na keto a inaczej na zbilansowanej. Jeśli jesteś na keto całkiem usuwasz cukier. Będąc na zbilansowanej jesteś w stanie w dietę wpisać coś słodkiego i rodzi się problem. Cukier uzależnia i to bardzo. Nagle miałeś zjeść kostę czekolady, ale co się stanie jak zjesz dwie/trzy. Niestety ile razy próbowałem na zbilansowanej diecie mieć deficyt to po miesiącu/ max 4 miesiącach coś pękało.
  • Odpowiedz
@wwwooo: Schodziła z ciebie woda, treść jelitowa (stąd te kilka kilo), zaczynałeś czuć trochę głodu i na nowo zaczynałeś jeść tak samo gdy byłeś gruby i dziwisz się, że nie działało?
W odchudzaniu potrzeba przede wszystkim konsekwencji i nie oszukiwania samego siebie. Widocznie na tym keto jesteś w stanie być konsekwentny i dlatego to dla ciebie jako tako działa, ale nie wmawiaj innym, że to jakaś dieta cud.
  • Odpowiedz
@kryf: A to ciekawe. Cukier uzależnia. No jeszcze nie widziałem, żeby ktoś cukier z cukierniczki #!$%@?ł łyżkami.


@Skogyr: bo nie musisz, już ktoś tu dal przykład z czekoladą, 70-80% produktów w sklepie ma cukier, jest w czym wybierać.

3 miesiące przed przejściem na #keto rzuciłem fajki, zresztą nie pierwszy raz, chodź mam nadzieje że ostatni i znam dobrze uczucie/ból jaki jest po odstawieniu nikotyny. Po odstawieniu cukrów miałem podobne uczucie
  • Odpowiedz
@wwwooo: Ta? A ile tłuszczu ma ta czekolada? I czy myślisz, że bez niego tak chętnie by ją #!$%@??
Nie ma czegoś takiego jqak uzależnienie od cukru, to jest zwykłe #!$%@? ulańców, którzy chcą zwalić winę na coś za swoją tuszę.
  • Odpowiedz
Od dziecka byłem otyły, później przez ponad 10 lat próbowałem schudnąć na standardowych zalecaniach jedz mniej ruszaj się więcej i na chwile pomagała ale waga wracał.


@wwwooo: to jest podstawowy błąd przy odchudzaniu. Ludziom się wydaje, że schudną i utrzymają wagę jedząc trochę mniej tego samego: 4 kostki czekolady zamiast całej tabliczki, 1/5 torebki czipsów zamiast całej, szklankę coli zamiast butelki. I nagle się okazuje, że chociaż dostarczają odpowiedniej do chudnięcia
  • Odpowiedz
@gopherro: zaprzeczyłeś sobie. Jaka to będzie zrównoważona, niewykluczająca dieta z której wg Ciebie jednak trzeba wykluczyć produkty z mniejszą wartością odżywcza, takie jak czekolada (podobno zdrowa, magnez, przeciwutleniacze) chipsy, cola, przecież chodzi tylko o deficyt kaloryczny?
Czyli jednak zaproponowana przez Ciebie dieta jest wykluczająca. Keto też tylko bardziej, bo węglę nie są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tłuszcze są konieczne a w obecnych "zrównoważonych" dietach unika się ich jak ognia a
  • Odpowiedz
@Argonix: tępa dzida możesz tytułować swoją matkę. To co mi wysłałeś to jest gówno, a nie rzetelne badania. Za to z uzależnienia od cukru mają bekę rzetelni dietetycy ulany prosiaku.
To nie jest kwestia nałogu tylko smakowitości połączenia tłuszczu i cukru, bo przypominam w słodyczach wciąż ok połowa kalorii pochodzi z tłuszczu i mając do wyboru żelki czy ciastka z kremem nawet na żelki nie spojrzysz
  • Odpowiedz
@Wandsbeker a czy ketokocur pluje na weglarzy i mowi ze keto to jedynie sluszna dieta? Nie odczulem tego. Od niedawna go ogladam i niesmialo wprowadzam ta diete i musze oddac ze zaczynam zauwazac w jakim patologicznie zacukrowanym swiecie zyjemy. Widzisz tych wszystkich zabenzonionych ludzi z zalanymi betonem zylami i paskudne nawyki zywieniowe do ktorych z tradycji przywyklismy. Zauwazasz ze ponad 90% zarcia na miescie to cukry proste i ze jezeli samemu sobie
  • Odpowiedz