Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AkyszLewusie: nie mówimy o opiece zdrowotnej, mówimy o oszczędnościach. Ludzie którzy pracują w Stanach na dwie zmiany nie mają nawet 1000$ oszczędności, a ty twierdzisz że to selekcja naturalna i są najwidoczniej za głupi żeby oszczędzać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewoprawo: w obecnej jest jeszcze podpunkt "próbowałem się od 3dni dodwonić do przychodni. Jak już się udało to nie było numerków bo nie ma lekarzy"
  • Odpowiedz
  • 1
@Ranger 69% Amerykanów ma mniej niż 1000$ oszczędności. Myślisz, że to selekcja naturalna i 70% społeczeństwa nie potrafi gospodarować pieniędzmi czy może systemowy problem?


@Shamalamamayman Brak oszczędności nie wynika tylko z kwestii finansowej a kulturowej. Kultura jest wysoce konsumpcyjna. Zamiast tam oszczędzać na jakiś zakup to bierze się go na raty i spłaca. W świadomość oszczędzanie na czarna godzinę prawie nie istnieje. Choć trochę się to zmienia oczywiście.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: a co socjalizm oferuje?
Ja tam w Polsce odprowadzam multum składek, ale na nic nie ma terminów i tak musze mieć prywatną opiekę medyczną mając choroby stałe nieuleczalne - 4. Płacę składki i nie mam, i też mnie nie stać na 3 tygodnie kwarantanny. Dodatkowo muszę płacić za badania, bo nie mam czasu czekać - muszę mieć szybką reakcję, aby wracać do pracy. To gdzie te profity, u nas
  • Odpowiedz
skoro nie ma oszczędności na 3 tygodnie to w sumie tutaj zadziała selekcja naturalna...


@Ranger: Rozumiem że ty na każdym etapie życia miałeś oszczędności na ok. miesiąc bezpłatnego urlopu + leków + ryzyka utraty pracy + zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych wydatków w tym okresie? Jeżeli tak to gratuluję, jesteś prawdopodobnie jedyny. Jeżeli nie to może czas na aktualizację poglądów na coś mniej z dupy
  • Odpowiedz
@lewoprawo kolego niby masz słusznośc, ale nie rozumiesz do końca wolnego rynku:

1.Wolny rynek tworzy bogactwo
2. Bogacze są chciwi (i dobrze!) i chcą jeszcze więcej bogactwa
3. W tym celu lobbują i ograniczają wolny rynek pod siebie ->stają się wrednymi socjslistami
4. Prawdziwie wolny rynek eliminuje socjalistów, no bo hehe
  • Odpowiedz
@memento_mori: policz sobie ile wydałeś na służbę zdrowia i podatki przez ostatnie 5 lat. Za tę kasę, mógłbyś zamieszkać sobie w amerykańskim szpitalu na pół roku.
  • Odpowiedz
4. Prawdziwie wolny rynek eliminuje socjalistów, no bo hehe konkurencja


@memento_mori: Ale zdajesz sobie sprawę, że ten "prawdziwie wolny rynek" ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością, co ten prawdziwy socjalizm, który tym razem na pewno się uda?
  • Odpowiedz
@Ranger: #!$%@? się w łeb xD
USA ma najbardziej #!$%@?ły system lecznictwa i więziennictwa na świecie bo koszta absolutnie wszystkiego są z dupy wysokie.
Zakładam że dzienny koszt z dupy kwarantanny w USA to kilka jak nie kilkanaście tysięcy zielonych.
W takiej sytuacji mało kogo na cl niego stać przez trzy tygodnie.
A zresztą #!$%@?ć, nie będę debilowi tłumaczył dlaczego w pewnych sytuacjach to państwo powinno opłacać opiekę.
  • Odpowiedz