Wpis z mikrobloga

podstawa psychologii biznesu. Trzeba nauczyć się panowac nad bólem psychicznym związanym ze strata


@TheOneWhoKnocks: Niestety - jest to podstawa a jednoczesnie sztuka ktora najtrudniej opanowac. Najwieksi polegli na slabosci charakteru i to ona powoduje ze 9/10 traci na inwestycjach. Trzeba byc ultra stoikiem aby cos ugrac, albo miec szczescie - przypomniec sobie o 1000 BTC kupionych za dolara gdy kurs jest powyzej 10k :) Im czesciej patrzy sie na wykres
  • Odpowiedz
Trzeba nauczyć się panowac nad bólem psychicznym związanym ze strata

Niestety - jest to podstawa a jednoczesnie sztuka ktora najtrudniej opanowac


@tank_driver: Ja trejdziłem zawodowo i po pewnym czasie człowiek się przyzwyczaja. Trzeba po prostu wiele razy zarobić, tyle samo razy stracić i w końcu ani jedno ani drugie już inwestora nie emocjonuje. Przestajesz się cieszyć z zysku, przestajesz się #!$%@?ć stratą i wtedy moim zdaniem człowiek jest gotowy żeby
  • Odpowiedz
@poczekaj: Zaczynam to zauwazac, mozna przyjac ze szkolenie jest kosztowne bo jesli choc raz nie wyczyscisz konta to sie nie nauczysz. Czy to prawda ze trading ryje psychike? Jesli trejdowales zawodowo to dlaczego skonczyles?
  • Odpowiedz
@tank_driver: Na początku faktycznie rył psychę, ale to też pozwoliło mi nauczyć się nie wynosić stresu z pracy do domu. Z czasem raczej stało się to przyjemne. Może nie tak że w niedzielę wieczorem myślałem, że super, bo jutro do pracy, ale sobie rozkminiałem co tam będzie na rynku, czy mnie przewiozą, czy ja przewiozę innych itp.

Jesli trejdowales zawodowo to dlaczego skonczyles?


Bo:
1. GPW się zwija od lat a
  • Odpowiedz
@poczekaj: Dzieki serdeczne za odpowiedz. Pozostaje ostatnie pytanie: czy wykorzystujesz zdobyta wiedze prywatnie? Czy ex zawodowy trader moze sie odnalezc jako indywidualny? Znam przypadek tradera z Paryza ktory sie wypalil (totalny burn out zakonczony hospitalizacja), teraz otwarl bistro ale to wrak czlowieka. Podobno biale kreski mialy w tym udzial ale to moga byc plotki. Kiedys sie tam wybiore z nim pogadac, swiat trejdingu jest rownie fascynujacy co przerazajacy biorac pod
  • Odpowiedz
@tank_driver: Wielkiej wiedzy stamtąd nie wyniosłem. Co najwyżej różne dobre nawyki i pełną akceptację tego, że straty są naturalną i nieodłączną częścią zarabiania. W moim i kolegów przypadku nie było żadnych ekscesów typu koks itp. Większość na luzaku do tego podchodziła. Dobrze też jest wiedzieć jak to wszystko od wewnątrz wygląda, bo ma się zupełnie inne spojrzenie na rynek.

Ciężko też porównywać inwestowanie indywidualne do instytucjonalnego daytradingu, bo wtedy grając
  • Odpowiedz
@poczekaj: Kolejny raz dziekuje za odpowiedz. Chcialbym kiedys z toba pogadac przy kawie/herbacie innym trunku bo mam ogromny szacunek i podziw dla ludzi ktorzy handluja intraday. Pozdrawiam serdecznie!
  • Odpowiedz