Wpis z mikrobloga

Nie chcę nic krakać, ale dopiero teraz leciał nade mną Eurocopter z #plock w stronę #warszawa
Mam brata ciotecznego w Płocku na zakaźnym, który robi specjalizację z pulmunologii i mówił, że jak będzie pobrana próbka z pacjenta z podejrzeniem, to zaraz wysyłają heli.. Minęło parę dobrych godzin, czyżby w Płocku były kolejne podejrzenia, że się ociągano? Od 16.30 jestem w domu, heli do wawy i z powrotem zawsze lata mi nad głową, to jego stała trasa, dziś wcześniej go nie słyszałem. Teraz nie będę o tej porze do brata dzwonił, bo pomyśli, że jestem #!$%@?..
#2019ncov #koronawirus
  • 47
  • Odpowiedz
@FLAC: Tak zrobię. Eurocopter z Płocka nigdy nie lata do poszkodowanych po zmroku. W nocy robi tylko kursy między szpitalami. Lecąc tą trasą leciał do Wawy..
  • Odpowiedz
Jak ktoś z wawy z okolic szpitala MSWiA to za parenaście minut usłyszy helikopter.


@snierzyn: dlaczego akurat do szpitala MSWiA?

Jestem w okolicy, jak w linii prostej z Płocka, to akurat prawie nad głową by mi leciał.

Jak policzyć kiedy będzie?
  • Odpowiedz
@snierzyn: losowy heli z netu: "Maksymalna prędkość przelotowa 296 km/h". Załóżmy, że 200 km/h będzie leciał.

Płock-Warszawa to 109 km, ale drogą. Załóżmy, że 100 km, bo linia prosta (to dużo mniej), ale jakieś kółko może zrobi, żeby wylądować, to trochę więcej niż całkowita linia prosta.

Czyli w 30 min powinien być.

Napisałeś o 23:15, ale załóżmy,że 5 min ci zajęło pisanie od usłyszenia, czyli start 23:10. Plus 30 min to
  • Odpowiedz
nie ma go na flightradar


@jerry56: medyczne też tam są? W sumie to chyba wszystkie tam muszą być, no nie? :P
Pewnie co najwyżej jakiś wojskowych (i to pewnie tylko szpiegowskich) nie ma?
  • Odpowiedz
Ja go nie widziałem nigdy na flightradarze. A lata w miarę często, 1-2 razy dziennie na tej linii. Nawet jak to zdjęcie pokazałem teraz to nie był na flightradarze, a przylecieli do sąsiadki.
  • Odpowiedz