Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Yanosik wystawił posta, gdzie pytają od kiedy ludzie korzystają z aplikacji. Ci odpowiadają screenami, gdzie widać kilometry zrobione z apką, ale również styl jazdy. Agregat ze screena jest jak na razie najgorszy w stawce. Cieszy natomiast przewaga screenów z oceną na zielono, aczkolwiek spora część z nich to kierowcy zawodowi, gdzie szybciej niż 90 km/h się nie pojedzie. W sumie to nie chcę wiedzieć, jaki styl jazdy trzeba miec, żeby mieć ocenę 3,0, lekko przerażające. Nie zamazuję danych, bo to publiczny komentarz na publicznym fanpage.

Link do posta:

https://www.facebook.com/132218363458248/posts/3305634486116604/

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #brd #polskiedrogi #yanosik @Yanosikpl ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzućcie może jakieś statystyki dotyczące stylu jazdy użytkowników.
pogop - Yanosik wystawił posta, gdzie pytają od kiedy ludzie korzystają z aplikacji. ...

źródło: comment_1582644991swQxxwa9SKNftp7c3qhm5q.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@pogop: U mnie średnia z przejazdów to 6,7.
Ostatnio pocisnąłem trochę mocniej na 90 i do tego doszły mocne zwolnienia przy wjeżdżaniu w zabudowany i mam oceny około 3,5- żeby mieć średnią 3,0 to musiałbym się nieźle napocić.
Co do wysokich ocen to zrobiłem kilka dłuższych tras na ocenę 8,5-9,0 (głównie drogi powiatowe) była to mega płynna jazda załadowanym busem nie przekraczając 80km/h- udręka.
  • Odpowiedz
@pogop: W yanosiku to wystarczy że korzystasz z silnika po to do czego został stworzony (wykorzystujesz w pełni jego osiągi) i już masz ocenę poniżej 5, jak do tego ostro hamujesz to już będzie 4, a jak jeszcze przekraczasz prędkość albo jedziesz ogólnie szybciej od średniej innych użytkowników na tej drodze to będzie 3. To że masz wszystkie oceny wysokie nie jest tak naprawdę wyznacznikiem tego że jeździsz dobrze czy bezpiecznie,
  • Odpowiedz
@CREATE_USER:
oceny wysokie nie jest tak naprawdę wyznacznikiem tego że jeździsz dobrze czy bezpiecznie

po prostu jedziesz poniżej ograniczeń, stałą prędkością, wolno się "zbierasz" ze skrzyżowań czy świateł i lekko hamujesz
No jak dla mnie to sa wlasnie wyznaczniki jezdzenia dobrze (zwlaszcza ten brak gwaltownych manewrow, bo to znaczy, ze potrafisz przewidywac co sie moze wydarzyc na drodze), a nieprzekraczanie predkosci jest wyznacznikiem bezpiecznej jazdy, wieeeec: beka xDDDD
  • Odpowiedz
@stormkiss: Co? To że jesteś zawalidrogą wcale nie znaczy że jeździsz lepiej od kogoś kto #!$%@? xD A gwałtowne manewry to na przykład ruszenie ze świateł normalnie, a nie jakbyś był sam na drodze i walka o każdy spalony ml.
  • Odpowiedz
  • 0
@stormkiss Czyli jak ktoś się do przepisowych50kmh (ewentualnie do 40, bo było że poniżej ograniczeń) rozpędza pół minuty to oznacza że jeździ dobrze? Bo tak Yanosik to liczy mam wrażenie, jak depniesz z miejsca do 70 i tak sobie jedziesz, dojedziesz do świateł, zatrzymujesz się, zielone, dzida jak najszybciej do 70 i suniesz i tak w kółko to znaczy że jesteś złym, niebezpiecznym kierowca?
  • Odpowiedz
  • 0
@stormkiss Nie mówię o ciskaniu do odcięcia i przeciąganiu biegów, a po prostu szybkim rozpędzaniu się do tego ograniczenia prędkości i potem utrzymywaniu tej prędkości.
Spalanie akurat mam głęboko w dupie, wożąc dupę na codzien po mieście też raczej do odcinki nie latam (zależy czym jadę, albo zmieniam w okolicy 4,5-5k albo robi to za mnie skrzynia w momencie kiedy uważa za słuszne), ale mając przed sobą miejsce nie widzę sensu we
  • Odpowiedz
@pogop: Ocenę stylu jazdy obliczamy na podstawie wielu różnych czynników takich jak np. gwałtowne ruszanie i hamowanie, dynamiczna zmiana pasów itp. Przykro nam, ale niestety nie możemy Wam zdradzić szczegółów algorytmu, ze względu na tajemnicę handlową. Kryteria, które są dostępne publicznie znajdziecie na stronie payhowyudrive.pl
  • Odpowiedz