Wpis z mikrobloga

Mireczki, ile czasu mniej więcej czekaliście na potwierdzenie zapłaty akcyzy w systemie E-Zefir?

Jeżeli sam sprowadzałem to wtedy nie płaci się podatku od wzbogacenia 2%, prawda?
Jak już będzie potwierdzenie zapłaty AKCU to z nim, z umową zakupu dwujęzyczną, "małym i dużym Briefem" można udawać się do wydziału komunikacji, nie? Bo ważny przegląd niemiecki TUV skracają o połowę ale honorują?
I skoro podatku od wzbogacenia 2% nie ma to wystarczy wtedy już wykupić OC i czekać na twardy dowód ale już na krajowych blachach?

#motoryzacja #samochody
  • 9
@MentorPL zależy chyba od wydziału komunikacji, bo u mnie robili problemy, że nie ma polskiego przeglądu, mimo tego, że niemiecki był ważny jeszcze 1.5 roku.
@keyo To będę w takim razie nastawiony, że w razie czego muszę skoczyć na przegląd. Bardzo dziękuję, a podatek od wzbogacenia Cię obejmował? Czy faktycznie się go nie płaci przy umowie za granicą?
@MentorPL: Z tego co mi wiadomo, to się nie płaci. Przy żadnym z trzech sprowadzanych samochodów go nie płaciłam, tylko akcu i wtedy z potwierdzeniem zapłaty, no i dokumentami, do wydziału komunikacji i nie było problemów.