Wpis z mikrobloga

No super kurła. Podwyżka minimalnej o 350 zł, ceny w górę, a na koleji stabilnie xD Żeby móc pracować na koleji musisz przejść bardzo restrykcyjne badania lekarskie, włącznie z toksykologią, musisz mieć 1 klasę słuchu, wzroku, itp. praca często niebezpieczna na wysokości i przy urządzeniach które są swoistymi prototypami, a Ty się później bujaj żeby to naprawiać. W latach 2017-2018 z koleji odeszło 40% pracowników którzy zatrudnili się do 3 lat wstecz. Stało się to ze względu na bardzo niskie zarobki, uprawnienia SEP i praca jako automatyk nie idą w parze z pensją rzędu 2000 zł na rękę. Tyle się zarabiało. Ja tyle dostawałem do sierpnia 2019, kiedy to łaskawie dostaliśmy zamiast corocznych 100 zł wyjątkową podwyżkę, bo aż 400 zł. Jak widać prezes PLK nie nauczył się na błędach, bo w tym roku to w sumie #!$%@? wie jakie podwyżki będą, ale jak będą to znów rzędu 100 zł, właśnie dostałem pismo ze związków zawodowych które zawierało te jakże niesamowite informacje. To bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę, że prezes obiecywał związkom, że podwyżka w tym roku będzie nie mniejsza niż w roku poprzednim. Czas szukać nowej roboty.

#zalesie #kolej #pkp #oszukujo #pracbaza
Pobierz K.....k - No super kurła. Podwyżka minimalnej o 350 zł, ceny w górę, a na koleji stab...
źródło: comment_1582631305BQCEVexVUgKVhRgF7yjPDA.jpg
  • 13
@evilbadday: tylko już teraz jest problem i liczba chętnych jest minimalna średnia wieku, u mnie na działce to pewnie 55 lat. Kilka lat i będzie dramat. To nie jest prac gdzie weźmiesz człowieka z ulicy i pracuj. Samo przeszkolenie, gdzie w miarę będziesz ogarniał co i jak to dwa lata.