Wpis z mikrobloga

Siema mirasy,wróciłem wczoraj do roboty po wypadku . Byłem ledwo ponad tydzień na zwolnieniu,bo szybko mi się wszystko goiło. Wypadek był w pracy,ile czasu ma pracodawca na danie mi światka BHP że to był wypadek? Mówią mi że muszą coś z ZUS czy coś dostać i dopiero wtedy BHP będzie pisał protokół. Tak samo jak z wypłata? 100% ? Pracuje pon-sobota. Doktor mi dawał zwolnienie czw-sob,pon-sob. To normalnie liczę 48h 100% płatnego? Z L9 wiem że muszę iść do zusu i protokolem. Ale jak wygląda sprawa z odszkodowaniem od pracodawcy?
#praca #zus #janusz #bhp #pomocy #l4
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koxsik: pracodawca ma 14 dni na sporządzenie protokołu wypadkowego od daty zgłoszenia wypadku. Z protokołem możesz się zgodzić lub nie. Za L4 dostaniesz kasę ze średniej z wypłat za 3 poprzednie miesiące. Robotą w sobotę na UoP to nadgodziny. Odszkodowanie za wypadek dostaniesz z ZUS, a jak chcesz coś od Janusza to zostaje sąd cywilny.
@jarezz: tylko problem taki że ja tutaj pracuje dopiero 2 miesiąc xD. Zgłoszenia czyli od kiedy mi się on stał? I to nie jest chorobowe jak to był wypadek w pracy? Nie chcę dostać jakiś 1500 zł bo byłem 8 dni na zwolnieniu. No i czy to zwolnienie obejmuje te soboty. Bo to zawsze mam szanse na dodatkowe siano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koxsik: to ile pracujesz nie ma znaczenia. L4 jest płatne w 100% od momentu uznania za wypadek. Jak jeszcze tego nie zrobili to musisz popytać kogoś obcykanego w #prawopracy i kadry czy dają wyrównanie. Ile kasy dostaniesz nie wiem, musisz policzyć całość wynagrodzenia i średnią z ostatnich wypłat. Jak pisałem sobota to nadgodziny i nie są oficjalnie obowiązkowe. Jak nie miałeś ich w kopercie płaconych to i tak L4 je uwzględnia