Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś pamięta, ale jakoś ze dwa miesiące temu zapomniało mi się przestawić toll collect z dwóch osi na pięć po jeździe solo i przejechałem tak co najmniej jedną bramownicę, łącznie ok 30 km drogami płatnymi.

Tl;dr nic nie zapłaciłem, OP delivered

Wysłałem na następny dzień Selbstanzeige, wniosek o uiszczenie zaległego myta, samodenuncja, do BAG (mejlem zdjęcie dokumentu, formularz w języku polskim dostępny na stronie BAG) w którym opisałem dokładną trasę z wyszczególnionymi drogami, węzłami na których się poruszałem, włącznie z drogami niższych kategorii (jechałem A, B i S, te ostatnie są bezpłatne), pełne moje dane jako kierowcy, numery ciągnika, naczepy, zaznaczyłem pole dotyczące tego na czym polegał błąd itd.

Niedawno dostałem pismo, że jest spoko i że nie muszę nic płacić, między innymi dlatego, że nie miałem takich wykroczeń wcześniej, a temat zostaje zamknięty. W międzyczasie miałem też kontrolę Polizei i "maut ok".

Także jak ktoś miałby tego typu wpadkę, polecam działać.


#zycietruckera #bekaztransa
  • 17
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Ja dostałem upomnienie poprzez email jakoś dwa miesiące po tych zmianach mniej-więcej o treści:

Zauważyliśmy, że Twój pojazd ma wciąż wpisane 2-osie + poradnik jak to sprawdzić i zmienić


Zadzwoniłem do kierowcy i faktycznie, dwa miesiące przejeździł dużym na opłatach 2-osiowych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Też nie chcieli dopłaty
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: no teraz już w sobotę zacznie 45h, to oczywiście musi, nie zmienia to faktu, że w ten weekend miał 24h i w poprzedni również. Ostatnią 45h miał 8-9/02 i teraz będzie miał 29/02-01/03 obowiązkowo 45h. I co najlepsze nie musi jeszcze oddawać za te dwie skrócone. a 3/03 wraca na tydzień do domu, więc te skrócenia odbierze wtedy
  • Odpowiedz
@kretoslaw25986 No i od 10.02 do 23.02 masz dwutygodniowy okres bez conajmniej jednej pauzy45h. Nie może tak być.

6. W ciągu dwóch kolejnych tygodni kierowca wykorzystuje co
najmniej:
— dwa regularne tygodniowe okresy odpoczynku, lub
— jeden regularny tygodniowy okres odpoczynku i jeden skrócony
tygodniowy okres odpoczynku trwający co najmniej 24 godziny.
Skrócenie to należy jednak skompensować równoważnym odpo-
czynkiem wykorzystanym jednorazowo przed końcem trzeciego
tygodnia następującego po danym tygodniu.
Tygodniowy okres
  • Odpowiedz
Ostatnią 45h miał 8-9/02 i teraz będzie miał 29/02-01/03 obowiązkowo 45h. I co najlepsze nie musi jeszcze oddawać za te dwie skrócone


@kretoslaw25986: aby bawić się system pauz 45h i kolejno pauzy skrócone tygodniowe 2 x 24h musiałoby to wyglądać inaczej niż przedstawiłeś.

Ostatnia pauza 45h powinna mu się kończyć 10.02 choćby o godzinie 00:01 i wtedy pauzę regularną zaliczasz do tygodnia 10.02-16.02.

10.02 o godzinie 00:01 kierowca rozpoczyna pierwszy tydzień
  • Odpowiedz