Wpis z mikrobloga

Mam starego lapka, ASUS K52J, chodzi strasznie wolno, zamula się, chcę dać mu drugie życie. Jest głównie używany do przeglądania neta, nauki,studia, budżet max 300zl chyba, tylko dysk ssd i pamięć ram. Nie wiem jaką i ile, teraz jest tam 2gb, kupić 2x4gb 1333MHz czy 1600MHz czy może raczej 8gb 1600MHz?
Jaki dysk ssd? Używany czy nowy? Ram w sumie też nie wiem czy jest sens nowa brać. Myślę, że dysk wystarczy 250gb.
Proszę o pomoc. :)
#komputery #laptopy #laptopy #windows
  • 21
Nie wiem jaką i ile, teraz jest tam 2gb, kupić 2x4gb 1333MHz czy 1600MHz czy może raczej 8gb 1600MHz?


@VikEros: Wpisz model procesora na stronie producenta (np strona intel ark) i sprawdź ile maksymalnie twój procek obsłuży ramu i jakie taktowanie. Po za tym jak masz dwa sloty na ram to zawsze lepiej 2 wykorzystać niż jeden.

Jaki dysk ssd? Używany czy nowy? Ram w sumie też nie wiem czy jest
@VikEros: ramy x 2 bo jest szybciej dlaczego szybciej bo jest przeplot te 1333 czy 1600 nic nie zmieni w takim trupie raczej timingi sie licza ale trup to trup - 8gb zawsze sie przyda ( no i trzeba sprawdzic czy sa 2 sloty na ram, czy nie jest jeden slot wlutowany na stale takie tam ) . SSD moze byc i uzywane ale jakies smart info z dysku trzeba miec
@merti: na tym dysku 7 ale chyba przyda się już 10 upgradowac xd
Jakiś dysk polecasz? Jaki jest w nim interfejs? Na stronie producenta jest tylko 2,5 "SATA czyli może być dysk z interfejsem sata 3?
@VikEros: jak będziesz kupowała pamięć to poświęć dłuższą chwilkę by dobrać takie same kości tej samej firmy. Mi udało się dobrać tak że kupiłem pamięć z innego miesiąc tego samego roku co już miałem w lapku ;)
@VikEros: SATA 3 jest na szczęście (trudne słowo) kompatybilne w dół więc tak jak ci pisałem wyżej nie przejmuj się :)
Zostawisz 7 to co przez to rozumiesz? Skopiowanie dysk-dysk 1:1 czy postawienie na nowo?