Wpis z mikrobloga

@qarmin: Można, ale to sztuka dla sztuki, gdyż emulator x86 nie będzie wydajny na ARM. Natomiast i QEMU jest (Limbo Emulator) i Linux jest (np. Linux Deploy czy Termux) na Androidzie
@LuK1337: Aaa, to faktycznie kupa

@Koliat: Faktycznie tak było, ale projekt upadł. Natomiast inni producenci go rozwijają po części. Strzelam, że raczej im się nie uda, bo od dupy strony podchodzą jak zwykle i tylko Motorola miała dobry pomysł, by nie przerabiać telefonu w stacjonarkę (bo po co XD), a w netbooka (nie było jako tako ultrabooków)
@HoshiYamazaki: No elo. Ogólnie Termux jest ciekawą alternatywą dla "pełnych Linuksów", bo jest prosty w swoim działaniu. Natomiast można odpalać distra Linuksowe pod Termuksem xd Też ciekawe
@fervi: Wiem, odpaliłem nawet Archa w Termuxie, ale część rzeczy nie działa ze względu na to, iż to jest fake chroot. Dlatego Linux Deploy jest lepszy, ale ostatnio coś się sypie, ponieważ dostaje mniej aktualizacji a ja od miesiąca napotkałem dwa problemy nie pozwalające korzystać z systemu (zainstalowało mi paczki chyba na inny Arch i nie był w stanie ich wykonać - libfontconfig, plus nie potrafi sam eksportować zmiennej DISPLAY do
@lisiarz: Jeszcze nie przeglądałem żadnych ofert z prostego powodu, że jeszcze nie została wydana "stabilna" wersja oprogramowania.
Z tego co kojarzę to teraz wypuszczają Pinephona do sprzedaży w partiach chyba tylko w ameryce.