Wpis z mikrobloga

Mam takiego i d--y nie urywa. Może dlatego, że mieszkam w dużym miescie ale nawet na wyjazdach ciężko coś złapać.
  • Odpowiedz
Nie polecię Ci DE1103 bo go nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten tecsun odbiera tylko jedną stację na długich (PR1) i jedną na średnich, CB zapomnij (mimo że próbowałem koło autostrady A4), raz udało mi się podsłuchać przez chwilę wrocławskie lotnisko, na krótkich mozna posłuchać CW na SSB i jakieś tureckie i chińskie komercyjne stacje radiowe. Nie wiem czy to ja mam problem czy to coś z
  • Odpowiedz
degen DE1103

@xaoo-pl: Polecić mogę "starego" DE1103. Sam od tego odbiornika zaczynałem "poważniejszy" (bo ma SSB) kontakt z falami krótkimi. Ale czy kupowałbym go teraz - tutaj bym się zastanowił.
Szczególnie dlatego, że aktualnie jest produkowana wersja DSP, czyli kompletnie inny odbiornik, zbliżony do konstrukcji Tecsuna, ale w obudowie "starego" DE1103. Więc w tym wypadku, myślę, że jeśli rozważasz DE1103 DSP, to lepiej wybrać któryś model Tecsuna, bo ma m.in.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mp107 wielkie dzięki, poczytam tam jeszcze. Najbardziej martwi mnie to, że mieszkam w bloku, co może być główna przeszkodą. Ale protestuję różne rozwiązania, może się uda.
  • Odpowiedz
@xaoo-pl: jeśli chodzi nasłuch KFu, to mam XHDATA D-808, kupione na aliku. CB spokojnie łapie, bo to silne sygnały z reguły, na normalnej wysuwanej antenie, nasłuch 3.7Mhz również jest możliwy ale lepiej dopiąć jakąś zewnętrzną antene, bo nasłuch na wstęgach, w murach jest dość cichy...
  • Odpowiedz