Wpis z mikrobloga

@NTSW: Bez śk nie możesz latać praktycznie nigdzie poza gołymi polami gdzieś na zadupiu. Za bezprawne latanie w myśl prawa polskiego jest bodaj do 5 lat bezwzględnego więzienia.
Wiem że pewnie już były, ale spytam. Żeby sobie polatać 5 calami, nie przy ludziach ale na jakieś żwirowni xD albo parku muszę mieć uprawnienia tak? Można jeszcze je zdobyć przez internet?
@labik126: Mirku, orientujesz się jak się będą miały obecne kwity na drona do wchodzacych od lipca nowych przepisów Unijnych?
Czytałem gdzieś, że obecne swiadectwa UVALO VLOS będą obowiązywały jeszcze tylko przez rok czy tam dwa. Może mówili coś o tym na szkoleniu?
@mrololl: @mrololl: Jak robiłem kurs to zakładam że chłop nawet o tym nie wiedział bo to jakoś niedawno wypłynęło. Z tego co czytałem to nikt nic nie wie nawet barany na górze jeszcze się zastanawiają jak to ugryźć dla tych co już mają uprawnienia vlos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@labik126: no właśnie też słyszałem, że oni sami nie wiedzą jak się za to zabrać. Sam chcę zrobic kurs ale nie wiem czy robic teraz VLOSa czy poczekać już na nowe wytyczne, bo jak się okaże, że uprawnienia vlos będą honorowane tylko przez najblizszy rok czy dwa to nie ma sensu pakować kasy i lepiej chwilę się wstrzymać i zrobić od razu uprawnienia unijne.