Wpis z mikrobloga

@KozakCzerwony: To dla mnie jakaś abstrakcja, że ludzie czepiają się swoich partnerów o masturbację, albo jeszcze lepiej uważają to za zdradę xD i mi to u niebieskiego absolutnie nie przeszkadza, ale zgadzam się z tym, co napisałeś, że jeżeli facet od dawna nie rucha się ze swoją dziewczyną, a jednocześnie wali konia gdy tylko jest sam, no to już coś tu jest nie tak i laska ma prawo być zła.
@MlodyDziadzioSpamer: później pozostają kredyty i bombelki.

@Tatankajotanka: wszystko zależy od stanu/klasy społecznej. Przynajmniej kiedyś tak było. Ślub był aktem doniosłym, sakralnym, pieczętującym sojusz, zażegnanie waśni itd. Miłość nie miała tu żadnego znaczenia. Liczyły się wzajemne korzyści. Pospólstwo patrzy na te kwestie inaczej.

W Sumerze przez pewien czas istniała poliandria. Ostatecznie została zakazana przez Króla Urukagina.

Znalazłem jakiś czas temu ciekawy cytat na temat sakralnej prostytucji:

The idea of sacred prostitution
@Tatankajotanka: translator pomoże. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Idea świętej prostytucji jest niezrozumiała dla współczesnej wyobraźni. Obejmowała kobiety uprawiające seks w ramach kultu. Związek między mężczyznami i kobietami w tej starożytnej tradycji opiera się na szacunku dla kobiety. Była postrzegana jako osoba o dużej mocy.