Wpis z mikrobloga

Mircy, chciałem sobie wymienić łożyska w drukarce z metalowych LM8UU na polimerowe RJMP-01-08 i poczytałem że o ile te pierwsze mają średnicę zewnętrzną 15mm, to te drugie już 16mm, ale wymagają zainstalowania w uchwycie który je skompresuje. Tylko jaką średnicę wewnętrzną ma mieć ten uchwyt? Bo z 16mm do 15mm to wydaje się całkiem spora kompresja. W internecie są modele uchwytów które można sobie wydrukować, i ludzie piszą że wydrukowali i działają ok, no ale druk drukowi nierówny, a dla dobrego dopasowania potrzebne by było jakieś odniesienie. Ktoś może to już instalował u siebie i wie jak to wyszło w praktyce?

#druk3d
  • 11
@LotnikLatajacy: Dzięki za odpowiedź, właśnie w Anetce chcę zmienić więc chyba problemu faktycznie nie będzie ()

@pszemczyslaw: Ruchy łóżka w Anecie (wzdłuż osi Y) powinny być trochę cichsze - głównie zależy mi na wyciszeniu szybkich ruchów.
@LotnikLatajacy: Nie, zostawiłem sobie te oryginalne. Poziomowałem stół kręcąc zawsze dwoma śrubami wzdłuż jednej krawędzi i jest ok, drukarkę mam zresztą przykręconą do płyty więc nie muszę tego często poprawiać. Dużo nie drukuję i też praktycznie tylko dla siebie, po prostu nie chcę wieczorami dzieciaków budzić i żony denerwować ;)

Chyba że ten upgrade da coś jeszcze oprócz łatwości/poprawności poziomowania?
@LotnikLatajacy: Ok, to będzie do sprawdzenia, dzięki za wskazówki! No i potwierdzam że tmc2208 są genialne, długo leżały zanim się zabrałem za wymianę płyty i ich montowanie, sam się teraz zastanawiam czemu ;)
@zenkowik: zgadza się, oryginalne igusa na pręt 8mm są o 1mm różne od "wersji kulkowej" - nie pamiętam w którą stronę. Ale - u chińczyka kupisz bez problemu takie, co pasują 1:1 do aluminiowych bloczków itp uchwytów i są ok. Przeważnie szare.
@hrumque: Ok, dobrze wiedzieć. Ostatecznie wydrukuję sobie jednak bloczki samemu i przetestuję na pręcie od osi Z (bo można go w każdej chwili wyjąć), zawsze to trochę mniejsza masa. Zamówiłem tak jak pisałem RJMP, kolor to wyblakły żółty, a co wyjdzie to się zobaczy, w razie czego bez problemu wrócę do starych bloków.