Wpis z mikrobloga

Przyjaciele

Mam problem z klawiatura. Ostatnio czyściłem ja z kurzu i po podłączeniu nie działają mi polskie znaki + skróty klawiszowe. Nie działa kopiuj, wklej, ctrl+a i inne - nawet ctrl+alt+del nie wywołuje menedżera zadań. W tym poście słowa poprawiam autokorekta. Nie działa nawet PrntSc do robienia zrzutów ekranu - musiałem skorzystać ze skrótu na klawiaturze ekranowej. Na klawiaturze ekranowej działają wszystkie skróty i polskie znaki. Klawiatury nie mylę pod bieżąca woda. Wszystko robiłem na "sucho". Shift normalnie daje duże litery i znaki !@#$%^&*()_+

Nie mam wirusów - skanowałem system ESET-em, Malwarebytes Antimalware AdwCleaner. Nic nie wykryło.
Mam ustawiony Polski język + klawiatura Polska (programisty).
Skróty na klawiaturze ekranowej normalnie działają.
Sfc /scannow w cmd nie pomogło
Kombinacje klawiszów ctrl+shift lub alt+shift nie działają
W tle nie mam żadnego programu, który mógłby zabierać skróty klawiszowe

Klawiaturę podłączyłem w to samo wejście z tylu komputera. w sumie sprawdzę zaraz czy podłączenie klawiatury w przedni panel może pomoc. Przeszukałem dużo tematów, ale żaden nie posiada rozwiązania tego problemu. Ostatnio robiłem aktualizacje systemu, ale nie wiem czy to jest to.

Bardzo prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

#komputery #pytanie #pomocy #windows
Marcinox - Przyjaciele

Mam problem z klawiatura. Ostatnio czyściłem ja z kurzu i p...

źródło: comment_1582135553A3AMUykLzWGBnpn0eOnqYG.jpg

Pobierz
  • 9
@msichal:

Tak naprawdę nie wygląda mi to na uszkodzona klawiaturę. Wszystkie znaki normalnie działają - wygląda to jak przestawienie czegoś w ustawieniach klawiatury.

Sprawdzałem tez menedżera urządzeń w poszukiwaniu błędów ale nic nie znalazłem. Próbowałem tez odinstalować sterowniki klawiatury i podłączyć ja ponownie w celu instalacji nowego sterownika, ale bezskutecznie. Nie wiem dlaczego pozycje są zduplikowane.
Marcinox - @msichal: 

Tak naprawdę nie wygląda mi to na uszkodzona klawiaturę. Wsz...

źródło: comment_1582135856ee0YDxseUex5hgdyDv18qJ.jpg

Pobierz
@msichal:

Dobra, jestem trochę głupi, ale podłączyłem klawiaturę z powrotem do tylnego portu i działa tak samo jak po podłączeniu do przedniego panelu. obok lewego ctrl klawisz windows jest w pełni sprawny. Tak samo lewy alt - jego naciśnięcie powoduje pojawienie się górnego paska z opcjami.

Mogę jakoś sprawdzić ten lewy ctrl? Jakiś programik do sprawdzenia klawiatury, lub skrót z ctrl?
@msichal: @plesples:

Dobra, nie mam pojęcia co się stało, ale sprawa wyglada tak:

kliknąłem skrót lewy ctrl+lewy shift i teraz mam tak, że mogę kopiować (lewy ctrl+c), wklejać.[edit]

Cos dziwnego dzieje się z klawiatura. Przez chwilę mogłem kopiować itd. ale za chwilę znowu nie moglem. I tak co chwila - albo mogę kopiować albo mam polskie znaki. Kompletnie nic z tego nie rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marcinox: nadal bym strzelał, że uszkodziłeś ją jakoś mechanicznie albo pobrudziłeś styki próbując je wyczyścić.
Nie wiem jak pod Windows sprawdzić poprawność działania.