Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, warto obecnie brać smartfona z 5G?
Jeśli chodzi o transfery to mi LTE wystarcza i będzie wystarczać przez kilka kolejnych lat, na pewno szybciej wymienię smartfona co kupię dzisiaj. Skoro w domu mam 100 mbit to po co w telefonie mi 500 czy więcej? Na LTE+ mam 50-100. Po co więcej, skoro obecnie i tak te marne limity transferu po 10-30 GB starczą na minutę takiego internetu.
Co by mnie przekonało do zakupu smartfona z 5G to brak limitu transferu lub przynajmniej 20x wyższe niż na LTE. Planują coś takiego operatorzy? Wtedy by się opłacało dołożyć te 3 stówki do modemu 5G. A jakby miały pozostać obecne limity transferu to po co 5G? Żeby przez pomyłkę w 10 sekund zużyć miesięczny transfer klikając w nieodpowiedni link?

#telefony #android #5g
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GokuMK: Widziałeś jakieś testy 5G? Jeśli fizycznie nie widzisz anteny i jest nie dalej niż 30metrów to jest OK, o ile nie zasłaniasz ręką telefonu. Więc pewnie nie warto.
  • Odpowiedz
Jeśli fizycznie nie widzisz anteny i jest nie dalej niż 30metrów to jest OK, o ile nie zasłaniasz ręką telefonu. Więc pewnie nie warto.


@abraca: to dotyczy fal milimetrowych. Te zwykłe co dają kilkaset mbit/s działają normalnie.
  • Odpowiedz
@GokuMK: kompletnie nie warto, to taka sama próba wyciągnięcia kasy jak 12gb ramu,czy ekran 120hz.
Kup sobie teraz jakiś fajny telefon, a za powiedźmy dwa lata gdy 5g będzie już ogólnodostępne i rzeczywiście przydatne to sobie będziesz mógł taki kupić bez podatku od nowości.
  • Odpowiedz