Wpis z mikrobloga

Mirki rozważam zakup dla swojej rodzicielki autka. Przebieg przewidywany w 5-10tys rocznie. Z racji, że ukształtowanie terenu jest jakie jest to musi być 4x4. Wybór padł na Subaru impreze 1.5 z 2009 roku. I mam pytanie, na co uważać w tym wynalzku i jak z eksploatacja. Wiem, wiem lepiej 2.0 ale z zwiazku, że to kobieta mam tym głównie jeździć w około komina to moc raczej nie istotna. #motoryzacja #subaru #4x4 #samochody #kupnosamochodu #kiciochpyta. PS. 99% napraw ewentualnych sam ogarnę.
  • 20
@brh77603 @wykopyrek @Crow7422 nie zachowujcie się #!$%@? jak na forum elektrody. Pytam głównie o eksploatację, a bardzie szczegółowo o silnik. Wiem, że to bokser tylko bardziej chodzi mi o doświadczenia z użytkowaniem. PS. czasem mechanikuje
@Bofsky: Pali więcej niż rzędówka, serwis jest droższy np rozrząd, częściej padają głowice, dolicz że są dwie, a do naprawy targasz silnik. Do tego 1.5 nie jedzie totalnie, nie mówię o emocjach ale wyprzedzanie autobusu rośnie do rangi problemu.
Jeśli pozwalasz silnikowi się rozgrzać przed jazdą i nie dopuścisz do przegrzania to jest szansa na to że nic się nie rypnie, mimo wszystko bez szału i wg mnie nie warto.
@Crow7422, auto ma jeździć w około komina, koszt utrzymania jakieś skody oktavi z 1.9 albo 1.6tdi podejrzewam będzie większy. Fakt nie trzeba tam targać silnika ale jest dużo więcej rzeczy które tam potrafią jebnąć, nie mówię o już o korozji. Moc jakiegoś znaczenia, głównie dojazd do pracy i kościoła.
@Crow7422 bolączki vag'ow znam aż za dobrze. Znowu na temat tego Subaru nic praktycznie w sieci nie ma. Oprócz cen rozrządu, sprzęgieł itp. Praktycznie nie spotkałem się z jakimś negatywnymi opiniami, oprócz braku mocy. Myślałem, że znajdzie się tu jakiś użytkownik tego wynalazku
@Bofsky: Co się tak tych vagów uczepiłeś? Przemyśl jakieś normalne auto nie wiem volvo na przykład. Najlepiej zarejestruj się na forum subaru, jak chcesz mieć lepszy obraz na koszty utrzymania.