Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc,
Mam pytanie do osob ogarniajacych procedury w US/bankach. Chodzi mi o kwote wplaty na konto (wplatomatem) ktora potencjalnie zwroci uwage US. Na necie sa informacje ze do 15k euro powinno byc spokojnie. Chodzi o to ze jestem zatrudniony za najnizsza a reszte dostaje w gotowce (2.5k/miesiecznie). Zanim zacznie sie wojna ze hur dur Janusz cie rucha, to zaznacze, ze sam chcialem takiego rozwiazania. Odkladam duzo pieniedzy, ktore inwestuje i na pewno na stare lata wyjde na tym lepiej niz z tymi ochlapami z Zusu. Zasadniczo sprowadza sie to do pytania: czy regularne, comiesieczne wplaty 2k za pomoca wplatomatu na swoje konto beda dla US podejrzane i moze poprosic mnie o udowodnienie legalnosci pochodzenia tych pieniedzy? Czy moze lepiej zbierac to np 5 miesiecy i wplacac 10k? Z gory dzieki
#prawo #us #banki #urzadskarbowy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: US sam z siebie nie zwróci uwagi o ile nie przekroczysz limitu 15k eur. Jak ci nie weszła kontrola na konto to pies z kulawą nogą na to nie spojrzy. Bank ma Twoje pieniądze w dupie o ile nie przekroczysz progu. Możesz sobie i wpłacac 20 tysiecy złotych każdego miesiąca. O ile już cię skarbówka nie ściga to nikogo to nie zainteresuje. Bank się cieszy mając takiego klienta.

Ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: słyszałem, że banki ostatnio wyrywkowo wysyłają dane do US w przypadku regularnych wpłat we wpłatomatach (np jak co miesiąc 15tego wpłacana jest podobna kwota, a z wypłaty pierwszego przychodzi na najniższa krajowa). Znajoma przy takim przypadku została wezwana na dywanik do US i musiała się tłumaczyć. Pewnie to bardzo rzadki przypadek ale mimo wszystko może się zdarzyć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz mozesz nie miec problemu. problem moze byc np za kilka lat. np uzbierales sobie iles tam na nieruchomosc / samochod, US patrzy - z podatkow ktore placisz - nie masz mozliwosci kupienia za taka kwote. i wtedy przychodzi kontrola
  • Odpowiedz