Wpis z mikrobloga

Siemka, pare dni temu pisalem tutaj ze spowodowalem stłuczkę, gdzie przydupcyłem w drzwi zaparkowanego auta. Zostawiłem kartkę, babka oddzwonila, byla u mechanika z ktorym tez ja rozmawialem, to wycenil te drzwi na 1k, ale tez cos dodatkowo 300-400zl za zderzak, ktory babka chce robić, ale na 99% był juz przerysowany bo nie bylo takiej mozliwosci zebym cofajac w prawo, uszkodził lewym bokiem mojego zderzaka drzwi i zderzak tamtego samochodu, omijajac przy tym nadkole.
Sprawa jest taka, że kierowalem nie swoim samochodem i poczatkowo chcialem sie dogadac i oplacic ta naprawe, żeby składki osobie od ktorej pozyczylem samochod nie wzrosly, ale chyba lepiej spisać oświadczenie i żeby poleciało z jego OC i wtedy ja oddalbym mu zwyżkę tych składek OC które mu dowalą, tylko o ile te składki mogą mu wzrosnąć orientacyjnie? Jedni piszą o 10-20% przez 2-3 lata, drudzy o nawet 80% zwyżki.

#kolizja #ubezpiecznie #samochody #stluczka #oc
  • 9
Każda firma liczy zwyżkę za szkodę indywidualnie. W niektórych firmach w pierwszym roku jak była szkoda może byc do 80 proc nawet
Pytalem sie brata, to np. on jak mial stluczkę w poprzednim roku i poszlo z OC, to w nastepnym roku zmieniajac ubezpieczyciela placil jeszcze mniej niz przed sluczką, więc ciekawe w sumie, kazdy liczy se jak chce?