Wpis z mikrobloga

Sporo osób ostatnio wrzuca swoje żale na jakieś problemy na drogach, więc i ja wrzucę coś, na co rzadko kto zwraca uwagę. Rysunek poglądowy wyjaśnia problem (nie przedstawia całej autostrady tylko jej jeden kierunek w dwóch różnych przypadkach). Otóż bardzo nie podoba mi się, jak ludzie podchodzą do tematu jazdy za wyprzedzającymi się ciężarówkami na autostradzie. Temat w zasadzie krzyżuje się z innym wiecznie powtarzanym tematem blokowania lewego pasa, jednak chyba nikt za bardzo dotąd nie identyfikował tego szczególnego przypadku jako jakiś problem, co jest dla mnie bardzo dziwne. A problem istnieje i jest on bardzo niebezpieczny. Dlaczego? Spójrzcie na obrazek. Otóż ciężarówka wyprzedza ciężarówkę. Wiadomo, trochę to trwa. Jednak co dzieje się za nimi? Wielu odpowie "też wyprzedzamy ciężarówkę". Tylko czy wyprzedzają ją prawidłowo? Niestety sytuacja przedstawiona na jezdnie na górze jest tą dominującą i niebezpieczną. Osoby jadące zaraz za ciężarówką wyprzedzającą, często wjeżdżają bezmyślnie w światło ciężarówki wyprzedzanej, odbierają sobie pole manewru w razie, gdyby np. #!$%@?ła jej opona pod kabiną, lub stało się cokolwiek innego. Moi mili, w takiej sytuacji służycie jedynie za mięciutką poduszeczkę dla takiej ciężarówki. Kolejne niebezpieczeństwo w takiej sytuacji stwarzacie dla tych na zielono, ponieważ blokujecie im pas i w razie sytuacji dla nich niebezpiecznej, narażacie się na kolizję z nimi.
Zatem apeluję o to by zgodnie z przepisami nie zaczynać wyprzedzania, co do którego nie macie pewności, że jest możliwe i bezpieczne do wykonania, a to jest właśnie jeden z takich przypadków. Poczekajcie na koniec wyścigu słoni, a następnie zgodnie z normalną kulturą wyprzedźcie ciężarówki wężykiem począwszy od auta na przodzie, a nie na odwrót. #polskiedrogi #ruchdrogowy
H.....o - Sporo osób ostatnio wrzuca swoje żale na jakieś problemy na drogach, więc i...

źródło: comment_1581866868mCim72QtkPrbCIxmBQ5HAr.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: wiem, bo często znajduję się w tej sytuacji i bardzo rzadko też ci czerwoni wpuszczają mnie do wyprzedzenia, gdy widzę koniec wyprzedzania ciężarówek, dlatego napisałem, że jest to także blokowanie tych zielonych. Niestety wiele problemów na drogach wynika z myślenia na zasadzie "jak nie wjadę od razu, to mnie zablokują", lub podobnego. I to myślenie właśnie prowadzi do błędnego koła.
  • Odpowiedz