Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej mam takie pytanie. Jestem w Rumunii i dostałem mandat. Dowód osobisty mam polski ale prawo jazdy mam z UK. Spis zrobili mieszany spisali numer brytyjskiego prawa jazdy ale miejsce zamieszkania to z Polski mimo, że na prawku mam angielski adres. Dziwne...

Chodzi mi o to czy mogę zapłacić rumuński mandat w UK czy muszę zapłacić go w Rumunii?

Na tym mandacie nie ma żadnego numeru konta dlatego nie wiem czy brytyjski bank będzie wiedział o co chodzi i gdzie wysłać kasę...

Z góry dzięki za rzetelne odpowiedzi.

#prawojazdy #rumunia #samochody #transport #emigracja #wielkabrytania
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AgrrsywnyBusiarz: OK. Czyli rozumiem, że banki mają swój system i nie ważne z którego kraju mam mandat i gdzie go zapłacę to zrobię to wszędzie mimo, że nie ma konta na które mają pójść pieniądze i nie mam konta w danym banku?
@dancap: Jak to nie ma numeru konta? Pokaż to, pozamazuj dane.
Ogólnie w 2018 roku nie wiem czy wszyscy, czy tylko obcokrajowcy, ale nie można płacić policjantowi. Masz 15 dni na zapłatę. Na blankiecie może coś pisać o połowie kwoty, bo tam można połowę zapłacić, a potem drugą do 30 dni - tak kiedyś wyczytałem.

Kiedyś też czytałem, że mandat trzeba uregulować w odpowiednim miejscu. Nawet miałem w zakładkach https://romania.trade.gov.pl/pl/rumunia/informacje-drogowe/180287,niezaplacone-mandaty-komunikat-dla-kierowcow.html
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu:

Ok, to w sprawie mandatu wyszła zabawna sytuacja.
Byłem na trzech posterunkach ostatni był drogówką.
Była niedziela i nie można w takie dni zapłacić mandatu bo specjalny bank do tego jest zamknięty.
Można zapłacić za pomocą aplikacji ale ona jest tylko po rumuńsku. Policjant z drogówki był bardzo pomocny i starał się wypełnić aplikacje. Niestety aplikacja wywalała jakiś błąd...
Ostatecznie policjant zadzwonił do paru osób i ostatecznie powiedział, że mogę
@dancap: nie wiem jak mandaty z policji ale dostałem mandat za parkowanie 3 lata temu, nie zapłaciłem go do dzisiaj i nikt mnie nie ściga, a byłem już w Rumunii parę razy, kupowałem winietę na ten numer rejestracyjny itd.

Tak w ogóle, to dostałem mandat, mimo że zaplaciłem za parkowanie, bo się płaci SMSem, ale ich #!$%@? system nie rozpoznaje SMS z polskiego numeru. By móc parkować w Rumunii musisz mieć