Wpis z mikrobloga

Mircy jest pytanie. W skrocie:
Antena na dachu ("talerz") 2 konwertery. Dotychczas bylo podpiete nc+. Teraz trzeba zrezygnowac z umowy i mam zamiar kupic dekoder sat. Tylko czy to zadziala "od reki" czy trzeba bedzie talerzem krecic zeby trafic w astre, eutelsat, czy cokolwiek tam teraz nadaje?

Poza tym fajnie by bylo jeszcze naziemna ogladac i moze z kompa cos puscic, jakis dysk podpiac itp
Juz mega zarabiscie (ale nie nastawiam sie) by bylo jakby byly na tym "aplikacje internetowe" -dokladnie chodzi mi o eurosport player)

Wybor padl na cos takiego:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/tuner-tv-ferguson-ariva-154-combo
ale jako ze ja kompletnie nie w temacie to moze ktos oceni, poleci cos innego?
#niewiemjaktootagowac wiec moze
#tvsat #technologia #multimedia
(jak ktos wie jakie tagi zapodac to "feel free" :P)
  • 9
@gorzki99: FTA nic ciekawego nie pooglądasz, nie musisz przestawiać anteny NC+ jest na HB (chyba najwięcej FTA) inne satelity jeszcze gorszy szajs. Żeby coś pooglądać musisz płacić (CP, NC+ itp.-legalnie, bądź NBOX itp. - już nie ;)). Co do tego komba musisz sam ocenić je w działaniu, w takich sprzętach głównie chodzi o szybkość działania, która z czasem jeśli jest wolna dobija.
@SiFFredi: dzieki za szybka odpowiedz. Mi nie chodzi o "ogladanie niewiadomoczego". Ladnych pare lat nie mam tv i zyje. Chodzi o to ze musze sie zajac teraz mieszkaniem (mam nadzieje ze wsio sie uda to wpadnie remont itp) gdzie jak juz bede to bede bez swojego kompa, trza bedzie cos dlubac i chodzi o to zeby cos tam w tle lecialo-moze czasem trza bedzie kimnac to bez kompa tylko tv zostaje.
W każdym bądź razie nic z instalacją antenową nie musisz zmieniać.


@SiFFredi: i to jest dla mnie istotna wiadomosc :) Co do spisu kanalow polskojezycznych-pomine bo i tak nic nie ma a "obcopjezyczne"-pod warunkiem ze po ang albo niemiecku mi nie przeszkadzaja

enigma2 i cccam.


@hardj: wiem ze wujek google nie boli ale mozesz w skrocie wyjasnic co to?
Wiem ze sa tez jakies (nazwijmy to ) "przystawki" ze z
Najprostszy temat kupujesz dekoder nbox z wgranym systemem np. ENIGMA (linux) podłączasz do neta i ant. sat. znajdujesz dawce (kolesia, który za kasę nadaję uprawnienia twojemu sprzętowi do kanałów) i masz pełen pakiet wszystkich polskich platform plus xxx i zagraniczne płatne platformy (koszt ok. 50PLN/msc), itp. itd.
Kiedyś korzystałem i polecam ;) teraz podobno na Ali można kupić kody i samemu wklepywać w dekoder (chyba ok. 200/rok) ale osobiście nie korzystałem