Wpis z mikrobloga

Niby profesjonalne urządzenie, niby wszystko świeci jak powinno, niby podłączam prawidłowo, a nie mogę tym gównem żadnego auta odpalić? Używa ktoś czegoś podobnego lub ma pomysł czemu nie działa jak powinno?
https://smartmoto.pl/product-pol-11155-Jump-Starter-Noco-GB40-Boost-Plus-1000A-12V.html
#motoryzacja #akumulator #akumulatory #kableboners #samochody #mechanikasamochodowa #elektryka
Pobierz Brunner - Niby profesjonalne urządzenie, niby wszystko świeci jak powinno, niby podłą...
źródło: comment_1581682979hNkwq2nhzlLcCKrARMnPMj.jpg
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brunner: za 75zl mam takie samo, a z tego co patrzę po wynikach nawet lepsze urządzenie.
Enusic 8A
Oddaj z rekojmi

Ew. Masz uszkodzony akumulator, ale to coś powinno to wykryc
@Tylko_noc: Ja nie próbowałem na jednym aku tylko na 7 i na 7 tylko 2 udało się uruchomić. A z kabli normalnie szło.
A co do rękojmi to niestety nie mogę odnaleźć paragonu( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brunner: wystarczy dowód zapłaty, np. potwierdzenie płatności

Dwa - ok to jest starter, ja wrzuciłem link do ładowarki. Mea culpa

No zamykając, ten booster daje 200a. Z tego puścisz najwyzej malucha. Nie dziwne że nie odpala. Zamiast jak normalny człowiek doładować Aku raz przed zimą, to kupujesz jakieś wynalazki w cenie właśnie akumulatora dobrej klasy xD
GG
@Tylko_noc: Przecież pisałem że nie sobie odpalam... zresztą pomyśl czy kupił bym starter za 500zł czy Aku za 250!!?!
Poza tym te wszystkie boostery mają taki prąd a 1000A ma chwilowy i więcej już tylko do tirów chyba tylko mają.
@Interwyga: no zeby mogl osiagnac pewne parametry to trzeba wlac X kg ołowiu (1kg = 7,5zł). Do tego prasa hydrauliczna, formowanie, transport, zysk.
na allegro najtańszy 72Ah kosztuje 180zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powinien ważyć 22kg~ a, OEM sa jeszcze ciezsze
@Tylko_noc: Okej, akumulatory z pierwszego montażu wytrzymują po 10 lat i nadal działają w miarę dobrze, akumulatory "zastępcze" maja wytrzymałość średnio od 3 do 5 lat w zależności od warunków użytkowania. Wiele osób woli np zapłacić za Centre 100 - 150 zł więcej niż za akumulator który nie jest mega rozpoznawalny na rynku a jest to dokładnie ten sam akumulator tylko odrzucony podczas produkcji i oklejony inna naklejka ( ͡°
@Interwyga: dlatego pisze, ze waga to jeden z podstawowych parametrow akumulatora. zeby mogl wazyc te 20 kg to musi kosztowac przynajmniej 150zl (cena z gieldy)
surowiec trzeba jeszcze dostarczyc, przerobic, akumulator uformowac, przetestowac (dodaje ze 2 dni do czasu produkcji + koszt prądu), zareklamowac i zarobic.
@Tylko_noc: Wszystko zależy od marży w sklepie, zazwyczaj sa one ustawione na 30-40 % więc przebitka jest dosyć spora,różnica w wadze między firmowymi a tymi no name to kwestia max 150 g więc nie jest to duzo
@bigger: No nie wiem może u mnie jakiś wadliwy?
Zresztą jak próbuję odpalić auto to trzymam tak ze 2 minuty a potem jak typ kręci rozrusznikiem to wciskam jeszcze dodatkowo ten czerwony guziczek. Jak pisałem zazwyczaj po takiej operacji nie udaje się odpalić... ale za to rozładowuje się booster na 25%?!?