Wpis z mikrobloga

Proszę się nie śmiać za głupie pytania. Będę robił to pierwszy raz.
Redmi note 4. Kupiony na Banggood. Mam MIUI 8 Global i Android 6. Domyślnie region jest ustawiony na Chiny i po zmianie na inny, a następnie po restarcie telefonu znowu zmienia się na Chiny. Chciałem zaktualizować tele do MIUI 9 i androida do 7. Ponieważ te najprostsze metody aktualizacji nie działają, chciałem ściągnąć ROM.zip i wbudowanym programem do aktualizacji go zainstalować.
Zaczynam się zastanawiać, czy telefon nie jest przeznaczony na rynek chiński, tylko MIUI zostało mu zmienione na global. Na stronie mi.com przez numer IMEI wiem, że ma oznaczenie Redmi Note4 CN.
Czy jeżeli teraz działa na MIUI 8 global, to można go bezpiecznie zaktualizować do MIUI 9, czy istnieje ryzyko że tele padnie?

#pytaniedoeksperta
#xiaomi
  • 7
@Pawery1: Dzień Dobry.
Pierwsze co to musisz sprawdzić który model posiadasz.
Redmi Note 4 występował w 2 wariantach w chinach.
Redmi Note 4- Mediatek Helio x20
Redmi Note 4X- Qualcomm snapdragon 625
W ustawieniach powinieneś mieć:
CPU:Deca-core -Helio x20
CPU:Octa-core - Snapdragon 625
Ta informacja także występuje na pudełku.
Przyjmując że masz legitną wersję na Snapdragonie musisz wyposażyć się w następujące pliki/programy:

Redmi Note 4X Fastboot ROM:
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2
XiaomiFlash:
https://mi-globe.com/download-xiaomi-mi-flash-tool-all-versions/

Pobierasz
Pobierz Kiciuk - @Pawery1: Dzień Dobry.
Pierwsze co to musisz sprawdzić który model posiadas...
źródło: comment_1581762353ynkkk6nzjadE7encRD5OnK.jpg
@Kiciuk: dziękuję za odpowiedź. Z tego co sam do tej pory wyczytałem i ustaliłem jest to wersja na helio 20. Z MIUI mam problem prawdopodobnie nie jest oryginalne i dlatego nie chce się zaktualizować do wyższej wersji. Z poradników w internecie wyczytałem co i jak zrobić, ale zatrzymałem się na etapie odblokowania OEM. Nie mam takiej pozycji w opcjach programisty.
W miflash logowanie i weryfikacja przechodzi, więc chyba mam odblokowany bootloader.
Pobierz Pawery1 - @Kiciuk: dziękuję za odpowiedź. Z tego co sam do tej pory wyczytałem i usta...
źródło: comment_1581765417ohZxoeVDi3pimDHLScUg4U.jpg