Wpis z mikrobloga

Siema, taki plan treningowy FBW będzie okej? Chodzę na siłownię 1.5 miesiąca, szczupły jestem, wysoki i robię masę. Leciałem od początku według planu z obrazka od M Kanclerza (Trener tv) zmieniając praktycznie tylko scyzoryki na własny trening brzucha i biceps na uginanie ramion z wykorzystaniem modlitewnika. Teraz chciałbym trochę urozmaicić, powiedzcie, czy będzie ok:
Plan a
Przysiady ze sztangą 4x8-12
Wiosłowanie sztangą 4x8-12
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x8-12
Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstka 3x8-12
Pompki odwrotne 3x8-12
Wznosy ramion bokiem 3x8-12
Brzuch

Plan b
Przysiad bułgarski lub wypychanie nóg na suwnicy 4x8-12 (tutaj nie wiem co lepiej wybrać)
Podciąganie na drążku 4x
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x8-12
Wspięcia na palcach stojąc 3x15
Uginanie ramion na modlitewniku 3x8-12
Pompki odwrotne 3x8-12
Wznosy ramion bokiem 3x8-12
Brzuch


#mikrokoksy #silownia
9Japko9 - Siema, taki plan treningowy FBW będzie okej? Chodzę na siłownię 1.5 miesiąc...

źródło: comment_1581638461xl24ztexJIls912NagrTDh.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@9Japko9:
Zrobiłbym tak:
PLAN A:
Przysiad
Ława
Wiosło
OHP
wznosy do wywalenia

Plan B:
Bułgary (koniecznie - jakiś unilateral musisz mieć na nogi)
Zamiast ławy - pompki na poręczach w pochyleniu tułowia lub rozpiętki (coby popracować w innej płaszczyźnie)
Zamiast wznosów bokiem - face pull
Zamiast pierdółek typu wznosy bokiem/modlitewnik/ - daj rumuny lub dzień dobry.
  • Odpowiedz
@FiIemon: no tak, tylko tam jest zalecane 8-12 podciągnięć które są trudniejsze niż dipy. Ja zrobię bez problemu 10+ dipów zaś 8 dobrych podciągnięć już nie, więc dziwne to jest trochę dla mnie.
  • Odpowiedz
@tom44: Właśnie z obserwacji własnych widzę że osoby szczupłe fajnie podciągają się na drążku a mają problem z dobrym dipem. Poza tym do podciągania masz naszynę/gumę a przy dipie możesz co najwyżej założyć sobie banda pod kolana.
Ja jak przestałem #!$%@?ć barkami i kapturami jak idiota przy tym ćwiczeniu to przeniosłem znów na ławki, problematyczne jest tylko to, że ktoś musi Ci podać obciążenie na kolana a jak jesteś na prawdę
  • Odpowiedz