Wpis z mikrobloga

Potrzebuję komponentów do peceta, jedyne co się nie zmieni na ten moment to GPU - posiadam GTXa 750Ti

Myślałem o:
mobo: ASRock B365M-HDV
CPU: Intel Core i3-9100F

co do RAMu to jeszcze nie wybrałem, tak samo zasilacz, dysk też przydałoby się wymienić, bo to że mój obecny wciąż działa po 10 latach to chyba ewenement ( ͡º ͜ʖ͡º)

ogólnie rzecz biorąc dobrze byłoby mieć coś do ewentualnego późniejszego upgrade'u, a też nie chce się zbytnio wykosztować i zastanawiam się czy jest w ogóle możliwe pogodzić jedno z drugim

zarzućcie parę pomysłów
help

#komputery #pcmasterrace #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac
  • 10
@bgb1: zdecydowanie za stary XD to jest bardziej akcja wymiany całego kompa minus grafika, niż sama wymiana podzespołów bo przy e6300 dual core, zawrotnych 3gb ramu itp. to ten gtx sie nudzi i to mocno
przy takich komponentach to cokolwiek co nie ma 10 lat jest upgradem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mój główny problem to wybór czegoś w miarę dobrego w stosunku cena/jakość tak aby w przyszłości
@10129: im więcej przeglądam różne opcje, tym więcej zastanawiam się czy nie wyłożyć więcej kasy na coś porządnego

idzie złożyć coś dobrego za załóżmy 3k? (nie wliczając GPU oczywiście, chcę chwilowo zostać przy GTX 750Ti nawet jako bottleneck do nowego zestawu)
@Ray12: aa sorka nie doczytałem, że bez gpu. i ten ssd
jak nie chcesz/potrzebujesz 1TB ssd to w sumie i tak nie ma na co kasy wydawać więcej sensownie. można ten zasilacz w wersji 650W jakbyś kiedyś chciał tam wsadzać coś w stylu 2080ti
można na lepszą obudowę p400a drgb
można na ram bdie
tylko wiesz, ma wyjść nowa generacja procków pod koniec roku i jak Ci pc działczy to można
10129 - @Ray12: aa sorka nie doczytałem, że bez gpu. i ten ssd 
jak nie chcesz/potrz...

źródło: comment_1581620351DOVKWnxkHQe25aKIOUJ57b.jpg

Pobierz
@10129: dzięki bardzo, jeszcze 2 pytania:
jak to teraz wygląda z dyskami ssd? kiedyś moje pojęcie o tym było takie że ssd jest bardzo szybkie lecz podatne na częste zapisy/nadpisy, natomiast hdd wydajny ale powolny, czy coś w tej kwestii się zmieniło? jaka jest awaryjność/żywotność dysku przy normalnym użytkowaniu kompa (gierki, przeglądanie neta itp., bez używania wszelkiego rodzaju softu do edycji lub obróbki zdjęć/video)?

drugie dotyczy nowej generacji procków, jak duża
@Ray12: Prędzej Ci kontroler zdechnie niż pamięci, ten dysk co wkleiłem ma 1800TBW z tego co pamiętam. Przez 9 miesięcy zapisałem 15TB a sporo gier instaluje, i mam tu wszystko co się da (pamięć wirtualną, sporo brakuje do nawet 300TBW w tanich dyskach ale 1800? lol. Najtańsze dyski miewają tbw na poziomie 60-70GB i faktycznie można go zabić w 2-3 lata jak bardzo dużo pobierasz.

co do intela nie mam pojęcia,