Wpis z mikrobloga

Macie może jakieś doświadczenie z negocjowaniem oprocentowania lokat w bankach?
Mam konto w mBanku, gdzie stopy procentowo są żenująco niskie ~1%. Staram się korzystać z ofert innych banków(można znaleźć lokaty na poziomie 2.5%), ale muszę przyznać, że jest to trochę męczące.Chciałbym mieć te lokaty w swoim banku.
Udało mi się znaleźć kilka artykułów mówiących o tym, że jest to możliwe, ale zastanawiam się czy robić to poprzez wbudowany komunikator z konsultantem, czy lepiej przejść się do punktu oraz czym popierać moje wymogi, pomijając oczywiście odpowiednią kwotę pieniędzy, która wg tych artykułów wynosi 50000-100000zł.
#lokaty #banki
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wasilewitz: Szczerze wątpię, że jakikolwiek bank będzie coś negocjował przy 50k. A nawet jeśli, to rzucą ci jakieś 1,5% zamiast 1%, co i tak będzie słabe. Załóż sobie konto oszczędnościowe w Millennium, tam jest ciągle 2,7%, wystarczy tylko raz na 3 miesiące przelać środki do innego banku i nadal liczą się jako nowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wasilewitz: wysłałem niedawno zapytanie do #mbank o możliwość negocjacji oprogramowania konta oszczędnościowego, kwota 300 tys. Otrzymałem odpowiedź odmowną. Ale, tak jak zauważyłeś, można znaleźć lokaty na 2-3% tylko co kilka miesięcy trzeba poświęcić temu trochę czasu.
@wasilewitz: będzie ciężko coś wynegocjować. Szkoda, żeś wcześniej nie napisał, bo do końca stycznia szło zmienić konto na inne i uzyskać 2,7% na oszczędnościowym dla nowych środków.

Najlepszy sposób to przerzucać między bankami, tak jak piszesz. Sprawdź Millennium, bo tam 2,7% na koncie oszczędnościowym Profit - teoretycznie na 100 dni, ale praktyka (już 19. edycji) pokazuje, że można sobie korzystać w dłuższej perspektywie (z edycji na edycję) ciągle operując tą samą