Wpis z mikrobloga

#kielce #rzeszow dwa miasta... jedno wysysa okoliczne miejscowosci, ba - pozera je, drugim rzadzi banda imbecyli. W nastepnych wyborach chyba gorzej juz nie bedzie - betonowy Wojtek (od torpedowania 80%szans dla miasta) odszedl, a Wenta to wydmuszka, ktory najpozniej za 3? Lata odejdzie.

Droga dla Kielc? Zarzad komisaryczny, krwawy, swoiste katharsis i ciezka praca. Jak pokazuje Rzeszow w ciagu 20 lat mozna odmienic karty.

Pisalem i mowil o tym Dylewski co nalezy zrobic - potencjal jest, bo taki Radom niestety przegrywa jako miasto i powiat ( ͡° ʖ̯ ͡°) - wiec u nas idzie cos ugrac.

Malo kto w Ck wie, ale Ck maja jedne z najdrozszych dzialek w Polsce, co jest skandalem. Dlaczego? Bo spora czesc miasta to obszar chroniony, cale szczescie obecna wladza zmniejszy go (najlepiej do zera) - bedac inwestorem, dla ktorego Polska to miejsce na mapie, co byscie wybrali? polaczony wschod zachod-polnoc poludnie Rzeszow z tanszymi dzialkami, czy Kielce, bez strategicznej drogi wschod-zachod oraz cenami dzialek niewiele mniejszymi niz Krakow?xD.

Pytanie - dlaczego betonowy Wojtek zabetonowal drzewiami miasto? dlaczego utworzono Checinsko-Kielecki park krajobrazowy, czy jak tam sie to nazywa. Drzewa nie placa podatków.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-ofertowe-dzialek-budowlanych-pazdziernik-2019-Raport-Bankier-pl-7762354.html
S.....S - #kielce #rzeszow dwa miasta... jedno wysysa okoliczne miejscowosci, ba - po...

źródło: comment_1581283852RWHMidCqTASWLi3Td7lYy5.jpg

Pobierz
  • 18
@loduwa: nie, mieszkam w Ck, a chcialbym, by rozwijaly sie jak Rzeszow... ten co prawda wchlonal okoliczne miejscowosci, wiec jego populacja jest troche naciagana, w sensie, ze wynika z aktu prawnego, nie naturalnej migracji.

Mimo wszystko Rzeszow jest bardziej oplacalny dla inwestorow niz moje Ck ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam nadzieje, ze to sie zmieni.
U nas w #rzeszow też powoli nasz Tadek zaczyna walczyć o tytuł księcia betonu. Zauważył jedną rzecz, że najszybszą drogą dla zdobycia szarego betonowego oscara jest rozdanie warunków zabudowy deweloperom, gdzie tylko chcą wystawić kolejny wieżowiec. Nie ważne czy jest to centrum dosyć gęsto zabudowanego osiedla z wąskimi uliczkami dojazdowymi, czy zielone teteny nad rzeką, gdzie w cieniu chętnie spędzali czas wolny mieszkańcy. No i pozwolenie na tępienie zieleni w maksymalnej ilości.
księcia betonu.


@producent_smogu: zlosliwi mowia, ze Lubawski betonowal Kielce, a ja sie z tym nie zgodze - on betonowal rozwoj miasta, a nie, ze tyle budowal xD gdyby tak bylo pewnie nie byloby tego wpisu.

Choc oddajac mu sprawiedliwosc - Targie Kielce i Kielecki Park Technologiczny imo wyszly, a kpt zaczyna zrec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Student_AWAS: problem Kielc jest dokładnie taki, jak napisałeś, czyli to, że od x lat nie ma tu prezydenta, który naprawdę kochałby to miasto i zadbał o nie. Jestem z Kielc, ale mialam okazję kilka lat mieszkać w Łodzi i tam było widać, że to, że Zdanowska kocha Łódź to nie jest tylko puste hasło z plakatu wyborczego, tylko na serio ciężka praca i chęć rozwoju miasta sprawiły przez kilka lat miasto
@erysipelothrix: z tym brakiem zycia bym nie ptzesadzal, wiem, ze ludzie glosuja nogami, ale da sie w Ck dobrze zarabiac, tez na etacie - ale jednak sa miasta podbne wielkosciowo, gdzie zarobisz wiecej, jak Rzezzow.

W Lodzi czesto bywam, zmienia sie i to dobrze.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Student_AWAS: No właśnie z Ferencem i jego ekipą jest ten problem, że przespali moment aby "ze sceny zejść niepokonanym". Fakt, Rzeszów rozwinął się i chwała mu za to, ale ostatnia i niestety obecną kadencja to pasmo pomyłek i porażek. I tak jak pisali koledzy wyżej, deweloperzy robią co chcą, a Tadek im jeszcze drogi dojazdowe do działek na koszt miasta buduje ( ͡° ʖ̯ ͡°)