Wpis z mikrobloga

#motocykle
Na codzień jeżdżę mt07, czy jakbym chciał kupować enduro/supermoto (zależy mi żebym mógł i po ulicach i po torze ziemnym jeździć, a nie bawić się w przyczepki) to jest sens kupować yamahe dt125?
Nigdy crossami etc nie jeździłem, wyłącznie asfalt.
  • 16
@Kantee: Zanim kupiłem mt-07 kilka lat jeździłem na wr 125 (podobne do dt). Jeśli chodzi o moc i przyspieszanie to jest przepaść, jak będziesz chciał tym po mieście jeździć. Z kolei na miejskich oponach za bardzo na torze nie polatasz chyba ze kupisz kostkę, ale to wtedy taka opona w mieście szybciej się zużywa i na deszczu na asfalcie awaryjne hamowanie raczej nie jest przyjemne. Ciężko tutaj o jakiś kompromis. Jakbym
o jest sens kupować yamahe dt125?


@Kantee: Niema sensu kupować DT 125. W teren ma za słabe amortyzatory absolutnie nie nadaje się do skakania ba nawet przy dużych dziurach potrafi dobić. A na asfalt jest za słaba ani tym z gazu na koło nie wejdziesz ani stopi nie zrobisz.
A przy okazji naucz się rozróżniać motocykle. Nazwanie Dt 125 crossem to tak jak byś mt 07 nazwał criuserem.
Trochę wstyd zważywszy
@mpetrumnigrum: akurat crossem nie nazwałem, napisałem ze zastanawiam się nad enduro/supermoto i pytam czy dt ma sens. Poinformowałem tez ze nigdy nie jeździłem „crossem etc”, w domyśle ze w terenie nie jeździłem, a jedynie po asfalcie ¯\_(ツ)_/¯
Ale jakimś purysta odnośnie typów moto to ja nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ananasowyFiflak: mam podac roznice cisnien w odczuwanej sile wiatru wyrazona w Paskalach? nie wiem czego wiecej oczekujesz :D spytales czy jest zauwazalna poprawa, odpowiadam: jest duza zauwazalna roznica.
@p4wl: Nie wiem po co ta ironia. Skoro korzystasz z szyby to możesz napisać jakieś praktyczne informacje, ze na przykład do takiej i takiej prędkości można komfortowo jechać, a nie dodawać komentarz, z którego dużo nie wynika. Po to się dopytałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ananasowyFiflak: zalezy od twojego wzrostu. Komfort jest pojęciem względnym, ja tam zaczynam bez szyby narzekać na komfort przy 180 a nie 120 - co nie zmienia faktu że z szyba mniej wieje. Paskale to nie ironia tylko próba zrozumienia o co Ci chodzi, bo calosc jest mocno subiektywna. Stąd moja próba zrozumienia cóż jeszcze potrzebujesz i ewentualna kwantyfikacja. Z tego komentarza więcej mam nadzieję wyniósłes, jeśli nie o szybie to o
@p4wl: No masakra, bo zamiast normalnie odpowiedzieć gadasz o wszystkim tylko nie ma temat xd Nie wiem co Ty chcesz mi wypunktować, bo cały czas chyba nie zrozumiałeś pytania. Przecież nie proszę o obiektywny test jazdy z szybą i bez szyby tylko właśnie o Twoją OPINIĘ, ale to chyba już wiesz, że ma coś wspólnego z subiektywnością. Wystarczyło napisać: mam tyle i tyle wzrostu, z szybą jadę 200 na luzie, bez
@ananasowyFiflak: no to opinie masz w pierwszym poscie dzbaniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz zes sie rozpisal wielce. Pytalem w poprzednim poscie co wiecej chcesz uslyszec to mi powiedziales 'praktyczne informacje' XD z praktycznych informacji: jak sie przykreci porzadnie szybe to nie odleci. Nie musisz dziekowac ( ͡° ͜ʖ ͡°) mozesz juz sie nie rozpisywac, z czarnolisto i tak nie dostane powiadomienia ʕ