Wpis z mikrobloga

Mirki, opiszę tutaj problem bo jestem ciekaw czy macie jakieś rady co z tym zrobić. Ewentualnie jak komuś dymu narobić bo na pewno doszło do jakiegoś sporego błędu.


Dostałem niedawno pismo z niby szwajcarskiego organu. Wg pisma (załączone) 23.11.2019 nie opłaciłem parkingu a zatem kara 40 CHF.
Numery rejestracyjne auta dotyczą Jeepa, którego wypożyczyłem we wrześniu we Włoszech, na Sardynii! Wynajem zakończony 02.10.2019 i mam wszystkie potwierdzenie z Interrent (córka spółka Goldcara).

W styczniu miałem próbę zdjęcia 55 eur z mojej karty EUR, której użyłem w Interrent - kasa nie zeszła bo miałem kilka eur mniej a info, że to Goldcar dostałem na infolinii.
Czekałem na jakiegoś maila ale cisza. Ogólnie nie pasowało nawet do jakiegoś mandatu bo na Sardynii się pilnowałem i wątpliwy był mandat, zwłaszcza po 3 mcach.

A zatem:
- w Szwajcarii nigdy nie byłem, zwłaszcza wypożyczonym autem z Sardynii w terminie niemal 2 mce po moim wynajmie.

Zaraz pewnie odpiszę tym Szwajcarom. Później pomyślę nad Goldcarem ale tam kontakt z tego co wiem tragedia.
Biorę pod możliwość, że auto o tym nr rejestracyjnym było przebazowane z Sardynii i mogło trafić nawet na północ Włoch. I ktoś je wynajął i potem rzeczywiście był w Szwajcarii. Ale jakim cudem urząd ze Szwajcarii dostał moje dane od Goldcara?

Wielki ich błąd a teraz ja się muszę tłumaczyć. Bo biorę pod uwagę, że kiedyś tam pojadę i nie chcę sytuacji, że gdzieś mnie sprawdzą a ja wyjdę jako dłużnik mandatowy.

Jakieś rady co tu zrobić? Ktoś miał podobną akcję?

#szwajcaria
#kiciochpyta
#mandat
#wynajemauta
#goldcar
#interrent
#sardynia
#afera
#oszukujo
rydzo - Mirki, opiszę tutaj problem bo jestem ciekaw czy macie jakieś rady co z tym z...

źródło: comment_1581265639i8aQ3mBhfkBW8uCbj03d7y.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Zaraz pewnie odpiszę tym Szwajcarom. Później pomyślę nad Goldcarem ale tam kontakt z tego co wiem tragedia.

Biorę pod możliwość, że au


@rydzo: Wypożyczałeś auto w u któregoś z klonów Goldcara to masz za swoje( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@srame9: no widzisz, Interrenta brałem już 2 razy i nigdy żadnych problemów. Poza tym miałem zewn ubezpieczenie więc to mało istotne. Kolejna rzecz to ceny - w danym terminie podobne auto w innej wypożyczalni by mnie kosztowało 4 mandaty więcej ...
  • Odpowiedz
podobne


@rydzo: Skoro taka porządna firma i myślisz że zewn ubezpieczenie wszystko załatwia, to zadzwoń na ich call center (haha) i poproś o przesłanie dokumentacji na maila, bo to oni udostępnili dane.
  • Odpowiedz
@srame9: ja nigdzie nie napisałem, że porządna firma. Świadom jestem, że różnie z nimi bywa. Gdybym miał różnicę 200 PLN to bym nie brał nic z Goldcara. A skoro wynajem na 11 dni to jednak różnice były większe. Zresztą droższe opcje też różne są - znajomi mieli spore przejścia z dość drogim Hertzem.

Dzięki za takie rady ale nie jestem w tym temacie zielony bo trochę wynajmów już zrobiłem.

W sumie
  • Odpowiedz
@rydzo: Ale czekaj, żeby było jasne, to Goldcar pewnie chciał sobie opłątę manipulacyjną zassać, co wypożyszalnie robią w takich wypadkach, jest to w regulaminie zazwyczaj. I bardzo dobrze, że nie zeszło, bo nie należy im się to wcale, ponieważ to nie Ty popełniłeś wykroczenie. Jak masz dokumenty wynajmu z datą zakończenia, to kontaktuj się z tym Goldcarem niech odkręcają syf jakiego narobili.
  • Odpowiedz
@lawicko: no wiem. Chociaż Goldcar raczej błąd spory popełnił bo zakładam,,że to auto tam stało. Więc pomylili osoby, które wynajmowały. Ściągnąć powinni ale z innej osoby. Zakładam, że taki błąd a nie jakieś świadome naciąganie i ściąganie kasy z więcej niż 1 osoby.
Napiszę i do Szwajcarów, i do Goldcara. Tylko Goldcar ma taki bałagan, że będzie ciężko szybko to wyjaśnić. Kolejna sprawa to ogólnie Goldcar powinien beknąć za przekazanie moich
  • Odpowiedz
@rydzo: No właśnie o to mi chodzi, przekazali Twoje dane i to jest moim zdaniem nie do wybaczenia, nie wiem czy bym prawnika nie wziął na Twoim miejscu tym bardziej jak zamierzasz się kiedyś wybrać do Szwajcarii, bo jak taki syf tam mają w tym Goldcarze to nie ufałbym im że potrafią to teraz odkręcić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rydzo: najprościej napisać do nadawcy pisma, załączyć umowe wymajmu albo potwierdzenie płatności i elo. Wcześniej możesz przedzwonić. Możesz sie procesować z wypożyczalnią ale cie nie stać/nie chce ci się.
  • Odpowiedz