Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy Ćwiczę głównie z myślą o eksplozywności i wytrzymałości pod sporty walki. Robię teraz starting strength. Mogę powoli wplątać jakieś kettle czy najpierw skończyć program i wtedy utrzymywać obciążenie na sztandze i do tego robić kettle? Lepiej robić treningi tego samego dnia, jeden po drugim żeby mieć jak najwięcej niezaburzonej regeneracji czy na zmianę?

Also u mnie na siłce najmniejsze talerze to 1,25 więc nie mogę w wyciskaniu dokładać obciążeń poniżej 2 kg tak jak pan Rip powiedział, jak kupię swoje obciążenia pół kilo i będę je przynosił ze sobą to nikt się nie powinien #!$%@?ć? Dziwnie trochę się czuję, jakbym wchodził ze swoim piwem do pubu xD
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@g1venchy daj sobie spokoj z radami Rippetoe, sporo z nich, lacznie z tymi odnosnie techniki sa z dupy. Myslisz ze na calym swiecie sa krążki 1.25 z lenistwa a tylko Rippetoe znalazl zloty klucz? Ta progresja liniowa po prostu sie szybko konczy stad cudowanie z mikro talerzami.
Lepiej sie sprawdza juz 2x5,5+ niz 5x5. Lub 5/3/1
  • Odpowiedz
najmniejsze talerze to 1,25


@g1venchy: Żaden problem, dokładaj po jednej stronie tylko.
Jedna seria z lewej, następna z prawej itd
Brzmi jak trolling, ale nim nie jest.
Taka różnica nie zrobi jakiegoś dysbalansu, jedynie delikatny, który tak naprawdę jest nawet korzystny dla rozwoju mięśni stabilizacyjnych
  • Odpowiedz
@151346136: nie wpadłem na to wcześniej, ciekawy pomysł. To można w sumie tak robić i chwytać sztangę bardzo delikatnie bardziej z prawej/lewej strony, a jak daleko od centrum dysbalans się robi to trzeba przetestować na sztandze z założonym tylko 1,25 po jednej stronie
  • Odpowiedz