Wpis z mikrobloga

W sumie to mój kumpel z pracy mnie zaskoczył pozytywnie.

Gadaliśmy o samochodach, marudziłem, że części drogie, że to, że tamto.

A okazało się, że on zrobił coś, o czym ja zawsze myślałem ale uważałem za głupie, bo po co ładować w rzęcha.

Kupił Punto II z silnikiem 1.9 JTD rocznik 2003. Auto zdrowe, blacharka zadbana, regularna konserwacja przez poprzedniego grzyba, który nim jeździł przedłużyła życie podłogi.

Po zakupie wymienił to co się zawsze wymienia i porządnie auto zdiagnozował. Wszystko super. Wymienił do tego sprzęgło na nowe. Wkurzała go słaba jakość wnętrza dlatego pokrył deskę rozdzielczą flokiem i teraz ma taki fajny puszek. Seryjne radio zastąpił jednostką 2 din z Androdiem. Wygłuszył drzwi i zbudował podstawowe audio na seryjnym subwoferze. Gra całkiem spoko jak na takie auto. Obszył na nowo siedzenia a plastiki dał w taką ładną okleinę, udającą szczotkowane amelinium.

W międzyczasie wymienił zawieszenie na bardziej sportowe, założył ładne felgi i zrobił Chiptuning. Wypluł 125 KM/315 Nm (przy 100KM /260 Nm w Serii). Przy masie 1100 kg. oznacza to ok. 8,7s do 100 km/h i v-max ok. 200 km/h. Punto było czerwone, dostało korektę lakieru i zderzaki w kolor.

Cała zabawa kosztowała go trochę, ale wiele rzeczy robił sam, także obcinał na kosztach robocizny. W planach jeszcze ma obszycie boczków drzwi w całości i kierownicy.

I w sumie śmieje się w pysk wszystkim, bo ma auto, które wygląda i jeździ lepiej niż seryjne Punto. W dupie ma znaczek a jak coś się zepsuje to części kosztują czasem nie setki a dziesiątki złotych. A u mnie byle gówno 500zł sama część, bo przecież jakiegoś gówna nie zamontuję Chociaż tanie zamienniki i tak nie są wiele tańsze.

Chyba trzeba się cofnąć do takiego taniego wozidła jak się jest takim żydem finansowym jak ja ;p

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie
NicoRosberg - W sumie to mój kumpel z pracy mnie zaskoczył pozytywnie. 

Gadaliśmy ...

źródło: comment_1581075167im009P8VWvoClesLQIXQMF.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@NicoRosberg: sam mam focusa mk2 i może niektóre części są drogie, ale jednak w porównaniu do punta prowadzenie to jest zupełnie inna liga. Miałem peugeota 206 jako 1, punto 2 jako 2, focusa mk1 jako 3 i teraz focusa mk2 jako 4 auto i to fakt, punto w utrzymaniu jest tanie jak barszcz, tylko między focusem a puntem jest ogromna różnica. Prowadzenie, komfort itp

zalezy kto czego oczekuje, jakbym sam
  • Odpowiedz