Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nie ogarnia któryś z mirków tematu rozpoznawania tablic rejestracyjnych przy bramie wjazdowej? Jakie koszty byłyby żeby zainstalować to razem z bramą automatyczną na prostym terenie dwuskrzydłową, czy musi być ona jakaś predefiniowana czy można taki system podłączyć do wszystkiego?
Jakie są dostępne opcje?
Z tego co do tej pory znalazlem to że można dokupić takowy moduł, ale nie za bardzo chyba to można samemu zainstalować, musi przyjechać serwis trzeba płacić za montaż potem serwis, fajnie jakby się dało czegoś takiego uniknąć, w miarę możliwości żeby po prostu wyszło taniej, no chyba że trzeba.
#mechanika #automatyka #dom #budownictwo #budowadomu #monitoring
  • 13
@caribbean: Bosch miał takie rozwiązanie. Kamera CCTV z analizą ruchu i rozpoznawaniem tablic. Tylko kamerka dość droga, pewnie ze 3 k do tego jakiś przekaźnik i pewnie da się zrobić.

Z tego co pokazywali na szkoleniu, to całkiem bezpiecznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ThorPL: hmm, no taki bajerancki sposób otwierania bramy którą w sumie lepiej z przycisku przyznam xD
No czyli ewentualność najprostsza to otwieranie na przycisk, zdalne. Jest problem jeden który bym tu miał. Jaki zasię byłby takiego pilota? No bo chodzi mi o to żeby nie stać przed bramą aż się otworzy, tylko powiedzmy nie wiem te kilkaset metrów żeby było. Kwestia zastosowania jakiegoś silnego źródła?

@Vatras14: czyli to nie takie
@caribbean: sa specjalne "bramy" ktore czytaja tagi, na przyklad na kontenerach itp, fakt, nie wiem z jakiej odleglosci taka bramka moglaby odczytac karte, ale mialem kiedys znaczniki rfid w formie cylindra ferromagnetycznego - 15 cm dlugosci, wlasnie do takich zadtosowan, oraz male pchelki 1.5cm x 1cm. bramka taka tez sporo kosztuje, wiec mysle, ze na osiedlu moga miec jakies inne rozwiazanie :)
@dktr: to jak to zabezpieczają ludzie którzy to kupują?;d


@caribbean: Ale takich kamer nie instaluje się jako "jedyne" zabezpieczenie, głównie służą do tworzenia rejestru przejeżdżających samochodów, a że jest też funkcja która uruchamia przekaźnik przy "zobaczeniu" tablicy rejestracyjnej obecnej na białej liście to się czasami steruje szlabanem. Np w budynku firmy jest sobie cieć w budce i szlaban, do białej listy tablic dorzuca się numery prezesów, szefów itd. Przy podjeździe