Wpis z mikrobloga

#zmywarka #agd #kuchnia
Czy ktoś jest mi w stanie wskazać model zmywarki, który spełnia jednocześnie trzy cechy, to jest: ma 45cm szerokości, szufladę na sztućce i automatyczne otwieranie po zakończeniu zmywania? Bo szukam, szukam i znalazłem tylko jednego Sharpa. I nic więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ma 45cm szerokości, szufladę na sztućce i automatyczne otwieranie po zakończeniu zmywania


@Pancerwafel: Jeszcze dwa lata temu 45 cm szerokości i jednocześnie dodatkową szufladę na sztućce oferował tylko Bosch/Siemens oraz Amica. Nie wiem czy od tamtego czasu coś się zmieniło, bo po kupieniu sprzętu dla siebie przestałem śledzić rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do trzeciego warunku... Moja zmywarka (Siemens, 45 cm, dodatkowa szuflada na sztućce) ma opcję automatycznego otwierania drzwi po zakończeniu zmywania, ale da się ją włączyć tylko po programie Eco, który trwa chyba 2-3 godziny, więc nigdy z niego nie korzystam. Nie wiem jak automatyczne otwieranie drzwi działa w innych markach (np. w Electroluxie, który bardzo się tą funkcją chwali) i czy tam można ją uruchomić np. w programach godzinnych (musiałbyś poczytać w instrukcjach
  • Odpowiedz
@Pancerwafel: Sprawdziłem i po naciśnięciu przycisku Eco pokazuje mi 3h i 15 minut (masakra). Nie wiem czy ten czas może ulec skróceniu, gdy po np. 1-2h zmywania czujnik w zmywarce wykryje, że naczynia (a raczej myjąca je woda) są już czyste bo, jak pisałem, nigdy tego programu nie uruchomiłem (w 99% przypadków korzystam z programu godzinnego).

Co ciekawe, po wybraniu programu Eco i włączeniu opcji Vario Speed (taka opcja w
  • Odpowiedz
@Keepor: Niestety poległem na tym zadaniu. Ale wyszło dobrze, bo ostatecznie zrezygnowałem z szuflady na sztućce i to była dobra decyzja. W tak wąskiej zmywarce to niepotrzebne ograniczanie i tak niedużej przestrzeni, serio. Kupiłem Electroluxa ESL4655RO i póki co mogę polecić :)
  • Odpowiedz