Wpis z mikrobloga

Precel Kontra Teledyski

Wpis 12

Studio Killers - Ode To The Bouncer

Najbardziej podoba mi się tutaj mnogość stylów animacji. Tworzy to pewien chaos, ale warto zwrócić uwagę, że bohaterka jest renderowana w 3D, a świat wokół niej jest w dużej mierze dwuwymiarowy. Świadczy to o pewnym jej wyizolowaniu i wskazuje na to, że desperackie próby wejścia do klubu oznaczają dla niej udowodnienie sobie swojej przynależności do świata.

Całość oprawy mi się podoba, ale najbardziej urzeka mnie płynność animacji w niektórych scenach, jak w przypadku mężczyzny pilnującego wejścia i osób tańczących w klubie. Te sceny nie są długie, ale bardzo dopieszczone. Zespół grający wewnątrz jest animowany w prosty sposób i wygląda jak kolorowany kredkami, i to też pokazuje, że jest postrzegany jako wyjątkowy element świata, zarówno przez stałych bywalców, jak i bohaterkę. Trochę jak bogowie, w których wiara zapewnia nam spokój duszy. Czcimy ich, ale nie zastanawiamy się nigdy jacy są tak naprawdę.

Płynność animacji tańca natomiast podkreśla rolę ruchu, hipnotyzującej formy medytacji, afirmacji cielesności pozwalającej odciąć się od problemów zewnętrznego świata. Dlatego też pewnie tancerzy widzimy tylko w formie fragmentów ich ciał. Przy czym podejrzewam, że widzimy tylko te części, na które bohaterka zwraca uwagę. W końcu cały czas mamy do czynienia z jej perspektywą, a tekst piosenki to tak właściwie jej myśli.

#teledyski #animacja #muzyka #precelkontrateledyski #nerwicowypamietnik
mrocznyprecel - Precel Kontra Teledyski

Wpis 12

Studio Killers - Ode To The Bou...
  • 2