Wpis z mikrobloga

#rosja #rosjawstajezkolan #chiny
Kto tylko może stara się ewakuować swoich obywateli z Chin. Nie inaczej ma się rzecz w z wstającą z kolan Rosją. Na zdjęciach samoloty: francuski, turecki i rosyjski. Rosjanie już na pokładzie przyzwyczajają się do tego, co zastaną po wylądowaniu, a o czym być może już zdążyli zapomnieć. Taka "miękka adaptacja", by szok cywilizacyjny nie zakończył się wstrząsem.
Pobierz yosemitesam - #rosja #rosjawstajezkolan #chiny 
Kto tylko może stara się ewakuować s...
źródło: comment_1580979646LfA35L3VRnboPPq2b9C5uw.jpg
  • 20
@imateapot: 100% racji, tyle tylko, że w samolocie CASA chyba nie było drewnianych ławek. Poza tym Polska wszędzie wysyła samoloty CASA, bo nie ma nic innego, a Rosja, to jednak supermocarstwo dysponujące imponującą flotą powietrzną i pieniędzmi na ewentualne czartery.
Być może masz też rację, że Rosja nie poradzi sobie z odkażeniem samolotów, co nie sprawia problemów innym państwom.
@yosemitesam: samolot CASA w środku wygląda tak (nie wiem ile jest konfiguracji, ale ta zapewne jest standardowa). Gdyby mi się pod dupą paliło, a taka jest sytuacja w wuhan to chętnie usiadł bym i na drewnianej ławce dokręconej na szybko na środku, byle tylko wyrwać się z tamtego piekła.

A co do odkażania samolotu to wystarczy go odstawić na tydzień i nie ruszać. Ten wirus sam ginie na powierzchniach nieożywionych po
Pobierz imateapot - @yosemitesam: samolot CASA w środku wygląda tak (nie wiem ile jest konfig...
źródło: comment_1580982451IgQWAkaKN7F27PqzPa7mYH.jpg
@imateapot: Skoro latają nimi politycy, skoro transportuje się nimi ludzi, to mają opcje zmiany konfiguracji wnętrza, choć nie wiem, jak to wygląda dokładnie w przypadku tych polskich. Ale nawet takie warunki jak na zdjęciu wyglądają o niebo lepiej. A sporo jest zdjęć CASY z rzędami siedzeń jak w samolotach cywilnych.
Ale ja ciągle nie rozumiem - jak taki kraj jak Rosja, mająca wiele linii lotniczych i spore siły powietrzne, mogła wydzielić
Pobierz yosemitesam - @imateapot: Skoro latają nimi politycy, skoro transportuje się nimi lud...
źródło: comment_1580983873bZDgyWVuWcrO5hPPKXhWxc.jpg
@yosemitesam: ale jak wyślesz samolot cywilny to albo musisz go odstawić na tydzień na kwarantannę, albo zdezynfekować środkiem dezynfekującym. A to z kolei może coś uszkodzić. I kto wtedy zapłaci za zniszczenia? Ten pierwszy samolot wygląda na nowoczesny cywilny, czyli jak psikniesz tam gorącą wodą albo wysokomocnym alkoholem pod wysokim ciśnieniem to na bank uszkodzisz jakieś przewody elektryczne (tylko dowiesz się o tym za kilka lat w sytuacji losowej).

A tak,
@polecam_poczytac_heideggera: Pokazałem #!$%@? Iła-76 z drewnianymi ławkami dla spadochroniarzy - najlepszy samolot, jaki udało się zorganizować atomowemu supermocarstwu do ewakuacji własnych obywateli. Supermocarstwo nie było w stanie zorganizowac pięciu samolotów z cywilizowanym wyposażeniem. Nie mogli wynając, wyczarterować, zarekwirować, nie mają na wyposażeniu wojska, lotnictwa cywilnego.
W sumie, taką ewakuację dla kilkuset osób organizuje się w pięć minut, więc złapali co mieli pod ręką i fruuuuu, do Chin.