Wpis z mikrobloga

@oslet: Niby tak ale skoro kosisz hajs w zawodzie to pewnie wiesz jak dobrze negocjować ale przede wszystkim jak nawinąć makaron na na uszy żeby mieć lesze stawki. Już nie wspominając o podbijaniu cen przez waszą działalnośc
@Janusz_Rekina nie ma czegoś takiego jak podbijanie cen. Jeśli taka jest cena to znaczy że sa osoby gotowe tyle za to zapłacić. A skoro są gotowe za to tyle zapłacić to ma to mieszkanie dla nich taką właśnie wartość. Czyli krótko mówiąc, to mieszkanie ma taką wartość.
@Janusz_Rekina no widzisz nie rozumiesz :p nie ma czegoś takiego jak pompowanie wartości. Ma taką wartość BO MA TAKĄ WARTOŚĆ. Skoro można na nim zrobić jakiś interes to ma taką wartość. Mieszkania powyżej jego wartości nikt by nie kupił, nawet fliper. No chyba że chcesz mi powiedzieć że ja kupuje mieszkanie powyżej jego wartości :p tylko po co miałbym to robić. Wręcz przeciwnie, mi zależy żeby je kupić jak najtaniej, najchętniej poniżej
@Janusz_Rekina powtarzam cały czas to samo bo nie rozumiesz prostych zasad i bujasz coś o "pompowaniu popytu". A nie pomyślałeś że ja żeby na tym zarobić muszę:
1. albo wyremontować i sprzedać z zyskiem
2. albo wynajmować na doby (airbnb) i zarobic w długiej perspektywie czasowej
3. albo wynajmować długoterminowo i zarobić w długiej perspektywie czasowej

I patrzysz na mnie tylko jak na kogoś podbijającego popyt, ale zauważ, że tworzę też podaż
@oslet: O jej ile roboty. Może masz rację a może i nie. A może są ludzie, którzy chcieliby sami wyremontować ale nie mogą kupić bo takie mieszkania schodzą bardzo szybko przez flipperów naganiaczy. Masz spory kapitał zajął byś się uczciwym biznesem. Na warsztaty samochodowe w dużych miastach też jest spory popyt ale nie mieszkaniami się łatwiej obraca.
@Janusz_Rekina warsztaty i komisy to niezłe #!$%@? są, skupują samochody, podbijają popyt i pompują ceny, naprawiają i sprzedają drożej. A ktoś kto by chciał sam sobie kupić auto do remontu i samodzielnie naprawić ma przez nich #!$%@?. Za uczciwe biznes by się wzięli lepiej, #!$%@? samochodowi flipperzy.
@oslet: XDD na samochód używany nie bierzesz kredytu który będziesz resztę życia spłacał. Mieszkanie można wyremontować tak jak ma się ochotę. Remont mieszkania jest znacznie prostszy niż samochodu nie wymaga wielkiego specjalisty i masy narzędzi, można próbować samemu. Jak ktoś sprowadza samochód to wykonuje usługę której kupiec sam by nie zorganizował.
A czy flipper robi coś pożytecznego dla kupującego? To zależy od kupującego dla mnie nie.
Skończ już po prostu. To