Wpis z mikrobloga

Mam mały problem z laptopem Dell Inspiron n5110. Wrzuciłem do niego dysk SSD (ze skopiowanym systemem z mojego pc'ta) w miejsce starego hdd, natomiast owy hdd umieściłem w caddy zamiast stacji CD. Niestety system nie chce bootować z ssd'ka pomimo kolejności Harddrive - CD w biosie.
Pojawia się komunikat z PXE i każe wybrać źródło bootowania. Dysk jest normalnie wykrywany jako SSD w biosie jak i po uruchomieniu starego systemu. Jak to rozwiązać?
#komputery #ssd #dell #inspiron #informatyka #laptopy
  • 13
  • Odpowiedz
@szatek16: zrób formata i zainstaluj na świeżo system. Przerzucenie dysku z system postawionym no innej platformie często wymaga w #!$%@? zabawy, jak nie masz tak jakichś mega ważnych plików to nie trać nawet czasu.
  • Odpowiedz
@szatek16: Tak na szybko warto zerknąć w biosie :
1. Jaki jest tryb bootowania ( legacy/uefi ) i zmienić go
2. Jaki jest tryb działania dysku ( ide/ahci/radi) i też zmienić
3. W zasadzie to trzeba znaleźć odpowiednią kombinacje tych dwóch elementów

Czasami zdarza się, jak mamy hdd i ssd w komputerze, że system instaluje się na ssd ale rekord rozruchowy tworzy na HDD.
  • Odpowiedz
  • 0
@kepak właśnie mój laptop nie obsługuje uefi, natomiast system był postawiony na pc'cie który nie ma z tym problemów. Na dysku partycja gpt. Zaraz będę aktualizował bios, może coś pomoże w tym zakresie. Myślisz że to może byc to?
  • Odpowiedz
Dell Inspiron n5110


@szatek16: Z tego co widzę to w tym laptopie chadzała i5 2 gen
Mój thinkpad też ma i5 2gen i wspiera uefi, mimo, że sam ekran ustawień wygląda jak bios.
  • Odpowiedz