Wpis z mikrobloga

Wczoraj #duda podpisał ustawę kagańcową, ale myślę, że to dzisiejszy dzień będzie przełomowy dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Dziś w Olsztynie zderzą się dwa systemy sądowe:
- polski, wg. którego Izba Dyscyplinarna utworzona przez #pis nie jest sądem w myśl polskiego i europejskiego prawa, bo nie gwarantuje niezależności sędziów od władzy,
- pisowski, obsadzony pisowskimi sędziami oddanymi władzy, wg. którego Sąd Najwyższy nie miał prawa wydać uchwały oceniającej Izbę Dyscyplinarną.

Z pewnością wszystkie telewizje będą transmitowały to, co dziś ok 11.45 będzie się działo w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. W końcu ludzie zobaczą, że ten burdel w prawie, który zafundował nam pis ze swoim partyjnym prezydentem, dotyka zwykłych obywateli.

Zastanawia mnie jedno w całej tej sytuacji - czy w przeciętnej pisowskiej głowie składają się te fakty:
- jeżeli sąd wydaje wyrok nakazujący upublicznienie list, to można go nie wykonać,
- jeżeli ID wydaje wyrok, to sędzie musi mu się podporządkować,
- gdy TK w 2015 wydaje wyrok, to można go nie publikować, bo został wydany nielegalnie wg. premierki,
- gdy TK w 2020 wydaje postanowienie, to jest ono ostateczne i należy mu się bezwzględnie podporządkować.
Jak sobie z tym radzą wyznawcy #pis?

#tklive #neuropa #wolnesady
ps. Trzymam kciuki za sędziego Juszczyszyna. #polityka
FlasH - Wczoraj #duda podpisał ustawę kagańcową, ale myślę, że to dzisiejszy dzień bę...

źródło: comment_1580889291lRnWpR8BTluGFC3VkBX1r8.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@FlasH: tzn. Ze nadużywa swojej pozycji. Pół biedy, ze on nie chce, gorzej jak lemingom nie przeszkadza jak ktoś pluje im prosto w ryj
  • Odpowiedz
Ale nie może, bo ma immunitet.


@FlasH: może. Po prostu nie przyznaje się, że ma immunitet, bierze karę na klatę i powiadamia przełożonego o zderzeniu, żeby dostać jeszcze działkę od niego. Co jest w tym niemożliwego?
  • Odpowiedz
@FlasH: tutaj zadna ze stron nie ma racji, w obu przypadkach jest to polityczna szopka, lewak czy prawak zawsze znajdzie coś na przeciwnika byle tylko trzymac sie swojej tezy ze ten drugi jest zly. Rozgonic to towarzystwo kijami
  • Odpowiedz
@avvar: Z komentarzy wyłania się obraz taki: nieważne co dokładnie robi pis - ważne, że bierze za mordę uprzywilejowaną kastę.
Czy nowa kasta, która przejmuje sądownictwo, będzie lepsza od starej - o to się suweren nie martwi.

Żeby mu okradli garaż,

żeby go zdradzała stara,

żeby mu spalili sklep,

żeby dostał cegłą w łeb,

żeby mu się córka z czarnym

i w ogóle, żeby miał marnie!

Żeby miał AIDS-a i raka,
  • Odpowiedz
Ale nie może, bo ma immunitet.


@FlasH: poważnie?

Art. 81. Ustrój sąd.powsz.
Odpowiedzialność sędziego za wykroczenia
§ 1.
Za wykroczenie sędzia odpowiada tylko dyscyplinarnie, z zastrzeżeniem § 2.
§ 2.
Sędzia może wyrazić zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej za wykroczenia, o których mowa w § 3, w trybie określonym w tym przepisie.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: sędzia może wziąć na siebie, ale policja nie może go zmusić...
Zapłaciłbyś mandat na jego miejscu? Dał byś sobie odebrać prawko na 3 miesiące?
  • Odpowiedz
: sędzia może wziąć na siebie, ale policja nie może go zmusić...

Zapłaciłbyś mandat na jego miejscu? Dał byś sobie odebrać prawko na 3 miesiące?


@FlasH: czyli kłamałeś, że nie może, nieprawdaż? A uciekanie od odpowiedzialności (wiedząc, że swoi mu krzywdy nie zrobią), najlepiej o nim nie świadczy, co nie?
  • Odpowiedz
napisałem, że nie może zostać ukarany, a nie że nie może poddać się każe samodzielnie.


@FlasH: poddając się karze dobrowolnie, nie zostaje się ukaranym? Sam się karze? Czy jednak zostaje ukarany? Więc może zostać ukarany? Mam wrażenie, że używamy jakiegoś innego języka polskiego...
  • Odpowiedz