Wpis z mikrobloga

Wczoraj #duda podpisał ustawę kagańcową, ale myślę, że to dzisiejszy dzień będzie przełomowy dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Dziś w Olsztynie zderzą się dwa systemy sądowe:
- polski, wg. którego Izba Dyscyplinarna utworzona przez #pis nie jest sądem w myśl polskiego i europejskiego prawa, bo nie gwarantuje niezależności sędziów od władzy,
- pisowski, obsadzony pisowskimi sędziami oddanymi władzy, wg. którego Sąd Najwyższy nie miał prawa wydać uchwały oceniającej Izbę Dyscyplinarną.

Z pewnością wszystkie telewizje będą transmitowały to, co dziś ok 11.45 będzie się działo w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. W końcu ludzie zobaczą, że ten burdel w prawie, który zafundował nam pis ze swoim partyjnym prezydentem, dotyka zwykłych obywateli.

Zastanawia mnie jedno w całej tej sytuacji - czy w przeciętnej pisowskiej głowie składają się te fakty:
- jeżeli sąd wydaje wyrok nakazujący upublicznienie list, to można go nie wykonać,
- jeżeli ID wydaje wyrok, to sędzie musi mu się podporządkować,
- gdy TK w 2015 wydaje wyrok, to można go nie publikować, bo został wydany nielegalnie wg. premierki,
- gdy TK w 2020 wydaje postanowienie, to jest ono ostateczne i należy mu się bezwzględnie podporządkować.
Jak sobie z tym radzą wyznawcy #pis?

#tklive #neuropa #wolnesady
ps. Trzymam kciuki za sędziego Juszczyszyna. #polityka
FlasH - Wczoraj #duda podpisał ustawę kagańcową, ale myślę, że to dzisiejszy dzień bę...

źródło: comment_1580889291lRnWpR8BTluGFC3VkBX1r8.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@md23: Ale nie może, bo ma immunitet.
A jeżeli chodzi o służbowe konsekwencje, to kolegium oceniło, że nie uchybił rażąco godności urzędu i go nie ukarano.

Czy pis zrobił coś w tej sprawie?
  • Odpowiedz
@FlasH: oczywiście, może. Sprawdź art. 81 ust. 2 pusp.

Przecież orzeczenie tego kolegium to kpina. Sądzisz ze Ty jako szarak w sprawie wykroczeniowej tez mógłbyś liczyć na anulowanie 10 pkt karnych np?
  • Odpowiedz
@FlasH: jesteś optymistą myśląc, że wyborca PiSu cokolwiek myśli

przecież PiSowiec to nie wie nawet co to jest ustawa kagańcowa, ale wie, że jest przeciwko tym złym sędziom-złodziejom, wiec pewnie dobra
  • Odpowiedz
wykroczeniowej tez mógłbyś liczyć na anulowanie 10 pkt karnych np?

@md23: ale on nie dostał żadnych punktów karnych, bo ma immunitet.
  • Odpowiedz
jesteś optymistą myśląc, że wyborca PiSu cokolwiek myśli

przecież PiSowiec to nie wie nawet co to jest ustawa kagańcowa


To nazywasz ustawę wg TVNowskiej, propagandowej nomenklatury i płaczesz, że ktoś inny nie myśli? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój Boziu, jak ja was uwielbiam <3

@niochland:
  • Odpowiedz