Wpis z mikrobloga

Dzień 124/135
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Jeśli pomyślicie o Safari, to co Wam się kojarzy? Bo ja mam 2 skojarzenia:
1. Zoo Safari Borysew (niedaleko Łodzi) gdzie możecie oglądać białe tygrysy bengalskie jak również białe lwy oraz masę innych zwierząt. Bardzo śmieszne są kozy walliserskie, do połowy białe, od połowy czarne
2. Wyprawa do Kenii aby podziwiać dzikie zwięrzęta

W języku suahili Safari oznacza podróż, jednak nie jest to podróż zwyczajna. Około 200 lat temu, brytyjscy władcy kolonialni wpadli na pomysł, by podglądać jak żyją dzikie zwierzęta na wolności. Od tamtego momentu, safari stało się bardzo popularne na całym świecie. Głównym jego celem jest zrobienie aparatem zdjęć "wielkiej piątki Afryki" - słonia, bawoła, nosorożca, lwa i lamparta. Jednak jest to tylko kilka gatunków zwierząt występujących na sawannach. Spotkać tam można również zebry, hipopotamy, żyrafy, gepardy, szakale i antylopy (oraz wiele innych gatunków zwierząt).

Kenia jest doskonałym miejscem na odkrywanie wspaniałej flory i fauny (Afryka charakteryzuje się podobno najbogatszą florą i fauną na świecie). Kraj ten zachwyca różnorodnym krajobrazem - znajdziemy tam sawanny, pustynie, zielone lasy równikowe oraz pokryte śniegiem szczyty górskie."Najbardziej charakterystycznym krajobrazem, znanym ze zdjęć z Kenii, jest sawanna, a jej symbolem – baobab. Niemal każdą część tego drzewa da się wykorzystać – owocami (zwanymi małpim chlebem) żywią się pawiany, młode liście je się jak szpinak, z nasion wytłacza się olej, a włókno kory służy do wyplatania koszy. Co ciekawe, pień baobabu zawiera do kilkudziesięciu litrów wody, a jego owoce mają dwa razy więcej wapnia niż mleko. Ciekawym elementem krajobrazu jest zlokalizowane na północy kraju jezioro Turkana. Kenia nazywana jest kolebką ludzkości, ponieważ to tu dokonano jednego z najważniejszych odkryć w badaniach nad ewolucją człowieka – na brzegach jeziora Turkana odkryto ślady przodka człowieka sprzed 2 mln lat!"

Na terenie Kenii znajduje się kilkadziesiąt parków narodowych oraz rezerwatów. Warto podobo odwiedzić przepiękny rezerwat Masai Mara, gdzie można spotkać zwierzęta z Wielkiej Piątki. Dodatkowo warte polecenia są: Shimba Hills gdzie można spotkać niemal 200 słoni oraz niemal 200 gatunków motyli oraz ptaków, z których część żyje wyłącznie na tym terenie, czy w Amboseli, gdzie istnieje szansa ujrzenia aż 50 gatunków ptaków. Dodatkowo mamy morskie parki narodowe Watamu oraz Malindi, które szczególnie powinny zainteresować nurków.

City 60267
Zestaw z roku 2020
168 elementów
Cena katalogowa 79,99 zł

#lego #afryka #ciekawostki #podroze
damw - Dzień 124/135
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy...

źródło: comment_1580887885KtLRAlkceUhUSkpPchM37m.jpg

Pobierz
  • 14
to drzewo na głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dedik: ten zestaw kupiłem właśnie przez to drzewo, papugę oraz lwa. W sumie zastanawiałem się nawet, czy nie dorzucić tagu #prawo ze względu na ptaka xD
masz swój mans cave na te wszystkie klocki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Satanistic: mam. W sobotę jadę akurat zamawiać 2 wielkie szafy/gabloty na 2 całe ściany w pokoju oraz biurko z przeszklonym "pawlaczem" (czy jak to tam nazwać. Chodzi o to, że biurko będzie wbudowane w większy mebel, gdzie będą 2 bardzo długie półki, schowane za szybą, oraz 1 pion z mniejszymi półkami (około 60-65x60-65), gdzie będę
meblościanka ( ͡º ͜ʖ͡º)


@dobrzecisiewydaje: no prawie, ale nie do końca. Po lewo będzie podobny pion z półkami, tej szafy maksymalnie po lewej nie będzie, same biurko będzie dużo szersze w prawą stronę, a nad biurkiem będą te 2 przeszklone wysokie półki na modulary. No i potem będą one zawijać jeszcze w prawo, żeby było więcej miejsca na Modulary w przyszłości.
Dodatkowo blat będzie "głęboki" oraz
@Tonari_Totoro: @damw właśnie to jest moje pierwsze skojarzenie z tym nowym Safari Off-Roaderem i szczerze? wolę pierwowzór, nie tylko z uwagi na nadrukowane a nie naklejane zeberki, ale właśnie przez te, jak kolega powiedział, sprężynowe ośki. Brakuje mi tego w nowym zestawie, a nie mam pomysłu jak to zaimplementować ( ͡° ʖ̯ ͡°) w zasadzie to poluję na 6672 w fajnym stanie, już nawet wpadłem na szalony