Wpis z mikrobloga

Ponoć pierwszy milion trzeba ukraść, czy na pewno? Sprawdźmy to razem mirki i mirabelki.

#1000for1000challenge
#cotysiacglowtoniejedna
#eksperymentspoleczny

Tldr: Zrzucamy się po 1000 zł, zbierając okrągły 1 0001 000 zł! Wspólnie dajemy sobie rok na pomnożenie kapitału. Profit wypłacamy najwcześniej po roku. W końcu co tysiąc głów to nie jedna! Wszystko w 100% transparentne.

Skąd dodatkowy tysiąc ponad 1mln ? Inwestuje dodatkowy 1000 zł na pierwsze koszty do momentu wyłonienia 1000 użytkowników chętnych/niezbędnych do uczestniczenia w eksperymencie ? Wierzę w Nas mirki i mirabelki xD

Wszelkie decyzje co do inwestycji są podejmowane demokratycznie w formie głosowań on-line. Pytania publikowane są na 24h, po czym wiążąca jest decyzja większości głosów.
Oddelegowujemy działania uczestnikom eksperymentu lub zlecamy podwykonawcy z zewnątrz (wybierając najniższą/najlepszą ofertę) odpłatnie zgodnie z ustaloną w drodze "przetargu" stawką.

Jakie profesje według was powinny znajdować się w grupie 1000 osób?
Prawnicy, informatycy? Rzemieślnicy jak tak to jacy?

Pytacie jakby to miało wyglądać prawnie ? To pytanie do nas wszystkich! Ja mam kilka pomysłów ale właśnie w tym cały szkopuł, żeby wymyślić to wspólnie. Co tysiąc głów to nie jedna!

#praca #zarabiajzwykopem #demokracjabezposrednia #pomyslnamilion #wyjsciezprzegrywu
GreenThinKing - Ponoć pierwszy milion trzeba ukraść, czy na pewno? Sprawdźmy to razem...

źródło: comment_1580837006c5CPyiJP42QZABLn9XXtmG.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Eskeel: Właśnie nie piramida finansowa tylko socialeconomychallenge :)

To jak postawić 1000 zł na samego siebie x 1000 osób. Wierzę, że na wykopie znajdę 999 osób, które powiększą moje szanse na sukces tysiąckrotnie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eskeel: od zawsze interesowałem się ekonomią społeczną. Jestem ciekawy jak funkcjonuje naprawdę.

Poza tym takie trochę wolnomularstwo w wersji mikro. Każdy jak coś wniesie swoimi zdolnościami lub dobrami materialnymi zarobi na tym jeśli będzie zakładał to któryś z wybranych biznesplanów.
  • Odpowiedz
@Eskeel: Raczej się nie zdziwię. Nie raz dostałem po dupie przez źle powierzone zaufanie. Taka forma terapii, bo były momenty, że #depresja mocno przez frajerów.

Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać bardziej anonimowo, w dużo większej grupie korzystając z nowych technologii, zastosowania siły tłumu i zasady sześciu stopni oddalenia. W takiej grupie powinniśmy mieć dostęp do prawie wszystkich ludzi na świecie :)

#cotysiacglowtoniejedna( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eskeel: dlatego to eksperyment społeczny. Niektórzy grają w zdrapki albo na maszynach. Obstawiają mecze. Może w końcu czas postawić na samego siebie i 999 innych osobistości, którzy równie mocno wierzą w sukces.
  • Odpowiedz
@Eskeel: a jako organizacja/stowarzyszenie/podmiot?
Bez sensu, a jeśli ktoś mi się włamie i stracę konto ? Co 7 lat organizm wymienia 99% swoich komórek ponoć, a ja konta nie mogę zmienić ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 12 lat temu byłem innym człowiekiem.

Ludzie mogą zmienić płeć, a nie mogą zmienić konta. Co za czasy xD
  • Odpowiedz