Wpis z mikrobloga

#!$%@?ą mnie te Chinole. Przez ich impotencje umysłową ten wirus się rozniósł na cały świat to jeszcze teraz lecą w ch00ja z tym wszystkim. Zamiast powiedzieć otwarcie: nie damy se rady prosimy o pomoc to #!$%@? skośni wolą #!$%@?ć jeszcze większą cenzure i zamykać do pierdla swoich obywateli którzy się zwyczajnie boją xD. Cały świat wie że #!$%@?łęś ale dalej lecisz w zaparte.
#chiny #2019ncov
  • 18
@Dzokatazullo: co to ma do rzeczy? w sytuacji gdy sobie nie radzisz z dość dużym problemem, dostaje po dupie gospodarka i pełno ludzi ginie a oni wciaż nie zatrzymali rozprzestrzeniania się choroby to raczej nie zaszkodzi poprosić o pomoc co nie? co im dają pieniądze na ten moment skoro już kilka razy prosili o maseczki i sprzęt?
Mają kolosalne siły przerobowe to niech produkują to co potrzeba. Czy całe Chiny przestały funkcjonować? Miliard ludzi siedzi w domach? Zamkneli elektrownie? Gospodarka napieprza ciągle jak szalona. Są w stanie budować szpitale tymczasowe w 10 dni za pomocą 100 koparek i tysięcy robotników. Jaki inny kraj może sobie pozwolić na taką skalę.
@majzter:
Reakcja Chin była bezprecedensowa i wyjątkowo na tle świata.

Cytując za WHO:

The speed with which China detected the outbreak, isolated the virus, sequenced the genome, and shared it with WHO and the world are very impressive, so is China's commitment to transparency. In many ways, China is actually setting a new standard for outbreak response, and it's not an exaggeration.
Transhumanista - @majzter: 
Reakcja Chin była bezprecedensowa i wyjątkowo na tle świ...
@Zhukov:
@majtzer:
... zdajesz sobie sprawę, że jeżeli masz grypę to średnio zarazisz 1.28 osoby?
W przypadku 2019ncov 2.5 - 4.08.
1% ludzi, którzy mają grypę muszą się hospitalizować z jej powodu lub powikłań, w przypadku koronawirusa 20%.
I to z oficjalnych, podanych przez partię liczb.
Śmiertelność grypy - 0.1%.

Tak - pewnie, jak jesteś w USA to większe prawdopodobieństwo, że umrzesz z powikłań po grypie ale tylko i wyłącznie
@non_compos_mentis:

Warto dodać, że podane w artykule liczby dla grypy są ze znacznie dłuższego okresu.

Brawo. Napisalem to w poscie powyzej.

Liczby, ktore nie jestem w stanie zweryfikowac i nie moge znalezc ich potwierdzenia, 20% hospitalizacji chociaz ja znalazlem na stronach rzadu liczby blizej 10-12% (zalezy od ostatnich dni) itp, wyzszy procent hospitalizacji i smiertelnosci grypy z roznych lat.

Nie chce mi sie tego drazyc.

btw myslalem, ze mnie zczarnolistowales, bo
@majzter: szczęście w nieszczęściu, że dzieje się to w Chinach. Z jednej strony wiadomo - są spore obawy o zatajanie części faktów, przez co pozostała część świata nie do końca, na czym stoi. Z drugiej strony, w obliczu prawdziwego zagrożenia nie cofną się przed niczym, w tym i pewnie "terapii" miotaczami ognia w paru miejscach. Według mnie (chociaż słaby ze mnie epidemiolog) to ten wirus nie jest jakoś wyjątkowym zagrożeniem, ale
Zamiast powiedzieć otwarcie: nie damy se rady prosimy o pomoc


@majzter: Dla Azjatów przyznanie się do porażki/złapanie na kłamstwie to utrata honoru itp. lepiej jest więc kłamać i manipulować. Poza tym to Chiny - cenzura szaleje.