Wpis z mikrobloga

Mireczki, moja mama pracuje sama w punkcie pocztowym. Oprócz tego sprzątała go będąc zatrudniona w zewnętrznej firmie na jakąś małą część etatu. Zewnętrzna firma przestała jej płacić, mama jakieś tam pisma wysłała, ale nic z tego nie wynikło. Teraz dostała świadectwo pracy, w którym jest napisane, że rozwiązanie nastąpiło bez wypowiedzenia na podstawie Art. 52 §1 Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie:
1) ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych,


Świadectwo ma wpisaną datę rozwiązania na marzec 2019 (sic!). Mi się wydaje, że to po prostu jest ich jakaś forma dupochronu, i że nie warto się tym przejmować, ale mama się martwi, że za jakiś czas zażądają jeszcze od niej jakichś pieniędzy czy czegoś. Miał ktoś podobną sytuację albo zna się na prawie pracy na tyle, żeby mi powiedzieć czy należy się tym przejmować ? Z góry dzięki za pomoc.
#praca #prawopracy #kiciochpyta #prawopracy
  • 5
  • Odpowiedz
@Hankete: jak pójdzie do pośredniaka to nie dostanie zasiłku a i przyszli pracodawcy mogą to źle ocenić, ja bym to wyjaśniał ale chyba były duże zaniedbania z obu stron że dopiero teraz wystawili swiadectwo
  • Odpowiedz