Wpis z mikrobloga

  • 0
Mireczki chce w domu założyć ogrzewanie gazowe (własny zbiornik z gazem gdzieś postawic za domem). Piec chciałem zrobic w piwnica tymczasem okazuje się że tak nie można - ponoć piec nie może być poniżej poziomu zbiornika. Prawda to?

Jeśli tak to czy macie na to jakiś patent? Nie widzi mi się adaptowanie jakiegoś pomieszczenia na parterze na miejsce dla pieca :|

#centralneogrzewanie #ogrzewanie #ogrzewaniegazowe #gaz #piec #majsterkowanie #dom #domiogrod #cieplo #junkers
  • 29
  • Odpowiedz
@oslet: aha i nie chodzi tu o poziom zbiornika. Chodzi o pomieszczenia poniżej gruntu (ulatniający się gaz, zamiast rozpełznąć się po poziomie gruntu to będzie zalegał w piwnicy... chyba tak stanowią przepisy.
  • Odpowiedz
@oslet: wkopanie nie jest głupie bo przy wkopanej butli możesz kupować bardziej kaloryczny gaz. Niestety jest trochę pieprzenia zanim się to wkopie, łącznie z nadzorem. Ogólnie to poczytaj. Ja wkopuję i to tą większą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TullamoreD @Norskee a one są już na tyle wydajne żeby cały dom ogrzać? Kiedyś słyszałem ze przy tęgich mrozach to one samodzielnie nie wystarczą. Tym bardziej że u mnie raczej stare budownictwo i chałupa nie jest porządnie docieplona. I czy nie psuje się toto?
  • Odpowiedz
@oslet: a myslisz, ze piec gazowy sie nie psuje? Tak sie psuje, ze naprawiac sie go zwykle nie oplaca XDDDD

a jak masz tegie mrozy i masz kombinowac, to lepiej wydaj pieniadze na porzadne ocieplenie, bo bedziesz za gaz 1000 miesiecznie bulil albo i wiecej XD szczegolnie z gazem ze zbiornika
  • Odpowiedz
@oslet: parter (ale ja nie dokładam, tylko już tak w projekcie miałem).
@Norskee: podstawą ogrzewania gazowego w domu jest jego wręcz ponadprzeciętne ocieplenie. Plusem gazu ze zbiornika jest to, że możesz sobie go kupić latem lub gdy ma atrakcyjną cenę i zalać całą butle np za 8tys zł (starcza na długo 2-3 lata) lub gdy nie masz kasy to możesz sobie zalać i za 500zł. Wszystko ma swoje plusy i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Norskee 1k za gaz na miesiąc to nie jest dużo (przecież w lato nie palisz). Chciałbym żeby roczny koszt ogrzewania nie przekraczał 8k i tak jak wstępnie liczyłem to w gazie pewnie bym się w 8k zmieścił. Ale pompy nie wykluczylem tylko mało o nich wiem :p
  • Odpowiedz
@oslet: aha i bierz butlę na własność. Jak masz w abonamencie to uwiązujesz się tylko do jednej firmy która sprzedaje gaz i to w dodatku ona dyktuje Ci cenę po jakiej go od nich kupisz.
  • Odpowiedz
@oslet: a tak swoja droga. Postawienie butli tez jest dosc scisle okreslone, wiesz w ogole czy jestes w stanie ja u siebie na dzialce postawic?

i sie upewnij, ze dobrze przeliczyles energetycznosc tego paliwa ze zbiornika na gaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norskee: chyba żle coś policzył skoro mu wychodzi 8k rocznie :)
Obecnie ogrzanie sezonowe domku jednorodzinnego (takiego ocieplonego z podłogówką) kosztuje 2-3k
Choć kumpel co kupił bliźniaka 80m2 w tamtym roku zmieścił się w 1800zł za sezon.
  • Odpowiedz
@blackmilk: licz, ze to jest lpg, ze zbiornika, w starym budownictwie z mostkami cieplnymi i bez porzadnego ocieplenia

Niemniej nie ma sensu montowanie ogrzewania gazowego kiedy dom nie jest dobrze ocieplony, wiekszy zysk wyjdzie z porzadnego ocieplenia i to bez zadnych watpliwosci
  • Odpowiedz