Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@konradk: Co jest nie tak z betonem?

W cywilizowanych krajach robi się drogi betonowe, ponieważ pod wieloma względami wypadają lepiej niż asfalt. Do "wtf2" nie mam zastrzeżeń.
  • Odpowiedz
  • 10
Jestem ekspertem budownictwa i nie mam zielonego pojęcia co też oni robią/ chcą osiągnąć. To jakaś wyższa abstrakcja.
  • Odpowiedz
@promateosz:

Co jest nie tak z betonem?

Jest różnica między układaniem betonowej nawierzchni (czyli takiej o odpowiedniej grubości, ze zbrojeniem, za odpowiednio zagęszczoną mieszanką), a chamskim wylewaniem mieszanki betonowej do dziury w nawierzchni (nawet na odśnieżoną nawierzchnię).

Dodatkowo założę się, że oni tam wylali zwykły beton, a przy tego typu naprawach nawierzchni trzeba używać specjalnych mieszanek PCC.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@flager: Ja o tym wiem, tylko op jest w szoku, że jak to tak - droga z betonu? Napisałem, że takie istnieją, zgodziłem się też, że sposób w jaki Ruscy to robią to "wtf". Więc nie bardzo wiem dlaczego do mnie pijesz.
  • Odpowiedz
@konradk: teściu mi kiedyś opowiadał, że na jednej budowie robili tak polbruk. Mieli datę odbioru i taniej im wyszło kłaść polbruk który się całkiem rozejdzie jak tylko mróz zejdzie i później poprawiać na wiosnę w ramach gwarancji, niż kłaść od razu porządnie, albo płacić karę umowną, za przekroczenie terminu.
  • Odpowiedz