Wpis z mikrobloga

@ramzes8811: No w jaki sposób? Śmieszy mnie twierdzenie „Gdy innym będzie żyło się lepiej, to i twój poziom życia wzrośnie”, gdyż, uwaga uwaga, ja jestem zadowolony ze swojego poziomu życia i nie potrzebuję żadnych zmian. Postuluję za zniesieniem dochodowego, składki ZUS oraz zlikwidowania publicznej edukacji i publicznej służby zdrowia na rzecz prywatnych, bo zwyczajnie nie mam ochoty dokładać się do życia biedakom. Dlaczego socjaliści nie potrafią zrozumieć, że nie każdy
  • Odpowiedz
No popatrz, w takich Stanach społeczeństwo ma się bardzo dobrze


@kezioezio: No w #!$%@? dobrze. 1/3 obywateli nie jest ubezpieczona, połowa obywateli nie może sobie pozwolić na wydanie 400$ na nagłe potrzeby medyczne, a samobójstwa i kryzys opioidowy zabijają ludzi w większych ilościach niż wypadki samochodowe.

Dodajmy do tego całą środkowe USA, gdzie nie ma w zasadzie pracy i ludzie ćpają by przetrwać ten marazm, kilku (czy nawet kilkunastu) weteranów
  • Odpowiedz
@mistellaire: Sprawiedliwość jest wtedy kiedy każdy płaci za siebie. W polsce nigdy nie bylem w publicznym szpitalu czy ośrodku zdrowia a i tak muszę płacić za leczenie ludzi, których nie stać by było zapłacić za siebie. To jest ta wasza sprawiedliwość?
  • Odpowiedz
I weźmiesz kredyt na 120k i spłacisz to z uśmiechem?


@mistellaire: Po co miałbym brać kredyt? Zapłaciłbym z oszczędności. Jeśli ktoś nie ma na tyle, to mógłby sobie wykupić ubezpieczenie medyczne, w zależności od możliwości finansowych. Dlaczego ja muszę zrzucać się w podatkach na leczenie kogoś, kto przez całe życie nawet nie odda tych 300k, które społeczeństwo pokryło za jego leczenie?
  • Odpowiedz