Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może pod ręką link do filmu/strony wyjaśniającej krok po kroku jak stworzyć modyfikację z nową mapą i krajami? O ile z edytowaniem mapy i plikami tekstowymi problemu nie mam, to nie wiem jak to do kupy poskładać, jakie foldery i pliki muszę wkomponować w moda.
#eu4 #gry #modowanie #paradox
  • 18
  • Odpowiedz
@D3v0: Wiki już przewertowałem, ale nie mogę znaleźć jakiegoś dokładnego poradnika wyjaśniajacego jakie dokładnie pliki muszę zawrzeć w modzie.
@eMszu: Najpierw postaram się zrobić królestwa północy same, ale mam już przygotowane pliki Nilfgaardu, może Ofir też zrobię wedle własnej wizji.
  • Odpowiedz
@D3v0: Próbowałem podejrzeć strukturę jakiegoś starszego moda o podobnej tematyce, ale w dalszym ciągu wywala mi crash podczas uruchamiania, dodatkowo przeczytałem gdzieś pod filmem na yt, że w okolicach wersji 1.29 coś się w modowaniu zmieniło więc suabo, ale będę szukać dalej.
  • Odpowiedz
@D3v0: Napisałem, nikt mi jeszcze nie odpisał, ale chyba sam sobie jednak poradzę w naprawieniem tego syfu. Wyszukałem po prostu plik zapisujący błędy przy wczytywaniu europki i będę po kolei odhaczał każdy punkcik, aż nie naprawię tego szajsu.
  • Odpowiedz
@D3v0: Jeśli mam być szczery, to 3 dni temu wpadłem na pomysł robienia moda,dwa dni temu nauczyłem się robić mapę (wszystkie składowe, prowincji, wysokości, terenów itd.), a wczoraj zacząłem uczyć się skryptów itd. Generalnie wszystkie pliki tekstowe ogarniam przez notepad++ bo jest polecany przez moderów. Wszystko, od nowych krajów, religii po eventy tworzysz zapisując formułki, dodając własne tagi, tłumaczenia i tym podobne (głównie kopiuję pliki z czystej europki i przerabiam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@17witcher: Na tworzeniu modów się nie znam i nie pomogę, ale trzymam kciuki. Chciałem pograć taką Temerią albo Redanią w EU4, ale interesujący mnie mod został porzucony i ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2017 roku. Postanowiłem od biedy stworzyć państwa z Wiedźmina na normalnej wersji EU4 poprzez tworzenie custom nation, ale nie miało to za bardzo sensu. Jeżeli zamierzasz wrzucić moda na Workshopa to zarzucić linka, na pewno zasubskrybuję.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: Tak właściwie to jeśli zepnę dupsko to już w następną niedzielę może i bym wrzucił alphę bez jakiegoś rozbudowanego systemu customowych eventów i misji, bo uporałem się już z błędami i muszę tylko mapę prowincji zrobić i je opisać. Główne państwa, grupy kulturowe i religie też mam skończone.
  • Odpowiedz